Ak nosíte talizman alebo klopete na drevo pre šťastie, tak čítajte ďalej. Možno patríte k tým 33 percentám Slovákov, ktorí nie sú poistení. Ak by ste poistení boli, klopať na drevo by ste nemuseli.

Z prieskumu marketingovej agentúry vyplýva, že až 33 % Slovákov nemá žiadne poistenie. To je celkom vysoké číslo. Buď máme naozaj šťastie, alebo iba silne zakorenené tradície a zvyky od našich predkov, ktorý verili rôznym poverám. Príčinou vzniku povier býval strach z neznáma, neschopnosť vysvetliť prírodné javy, ako aj snaha zabezpečiť si šťastie, zdravie či krásu.

Piatok trinásteho

Je to jedna z najsilnejších povier, ktorá má korene v Novom zákone. Vychádza z kombinácie toho, že pri poslednej večeri zradil Krista Judáš, trinásty zo skupiny apoštolov a v piatok bol zase Kristus ukrižovaný. Dnes je pre nás nešťastné už samotné číslo 13. Niektoré hotely nemajú izbu, či poschodie pod týmto číslom, v mnohých lietadlách nenájdete trinásty rad. Podľa štatistík naozaj dochádza v piatok trinásteho k väčšiemu množstvu nehôd, čo je ale väčšinou dôsledkom vystresovania a obáv zo samotného dátumu.

Nosenie talizmanu

Nosenie talizmanu reprezentuje nosenie šťastia. Či už v peňaženke, na krku alebo ako náramok na ruke. Rôzne farby predchádzajú rôznym druhom nešťastia. Napríklad červený náramok sa nosí proti urieknutiu, zelený štvorlístok v peňaženke pre šťastie. Niektorí si talizmany vyberajú podľa znamenia, v ktorom sa narodili a to najčastejšie vo forme prírodných kameňov, ktoré majú rôznu silu.

Klopanie na drevo

No schválne, koľkokrát za deň zaklopete na drevo pre šťastie? Len  tak, pre istotu. Zvuk klopania v nás evokuje uistenie podvedomia, že sa nám dobre darí, že sa nám v živote niečo dobré podarilo alebo že nás v budúcnosti stretne niečo dobré. Ide o jasný a optimistický signál našej mysle. 😉

No naozaj si myslíte, že samotné klopanie stačí? Nechceli by ste urobiť pre seba niečo viac, ako len zaklopať na drevo? Či už je to zhoda šťastných okolností, dobrá karma, alebo obyčajné poistenie, každý predsa chceme stretávať šťastie.

Preto neklopte na drevo, ani na hlavu, aby ste si privolali šťastie. Zaklopte radšej nám. Od poistenia bývania, nehnuteľnosti, cez auto až po život či podnikanie. V prípade škody sme vám vždy nablízku.

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.