Zasnežený začiatok decembra priniesol atmosféru Vianoc o niečo skôr a pripomenul nám, že je čas vytiahnuť vianočné dekorácie. Dobrá správa je, že handmade štýl a predstavivosť dostávajú priestor aj pri tohtoročných trendoch. Ako si urobiť perfektné dekorácie a neminúť majland?

Tieto Vianoce sú o farebnosti

Tradičné farebné kombinácie bielej, červenej a zelenej sú nestarnúca klasika. Tohtoročným trendom sú však iné, odvážnejšie farebné variácie, dúhové a pastelové odtiene ale najmä metalický lesk modrej, sivej a fialovej. Priestor dostávajú práve tmavšie zafírové, ametystové a smaragdové odtiene, ktoré prinesú do vašej výzdoby eleganciu, očarujúci lesk a príjemnú atmosféru. Ak ste fanúšikom tradičných vecí v novom šate, siahnite po prírodných materiáloch. V správnej kombinácii s tohtoročnou farebnosťou a troškou bielej dodáte vašim Vianociam nezameniteľnú atmosféru.

Vianočné dekorácie, ktoré nič nestoja

Ručne vyrobené veci sú bezpochyby tohtoročným najobľúbenejším trendom nielen v móde, ale aj vo vianočnej výzdobe. Vsaďte na minimalistický dizajn, jednotné pastelové odtiene a prírodné materiály. Pre výrobu svietnikov na vianočný stôl môžete využiť zaváraninové fľaše rôznych veľkostí, prírodný špagát, vetvičku ihličia alebo ku kostolnej bielej sviečke pripevnite špagátom škoricovú kôru. Ak máte doma nazvyš plastové lyžičky, vyrobte z nich elegantné metalické stromčeky. Jednoducho z nich odlomte rúčku, oblepte ich okolo sviečky a nastriekajte farebným sprejom (sviečku nezapaľujte). Na vianočnom stole môžete nahradiť klasické podložky drevenými taniermi, cez stred stola položte vetvy ihličia alebo imelo a namiesto klasických menoviek na stôl použite jednoduché venčeky s kartičkou.

Minimalistické ozdoby na stromček

Okrem farebných trendov patrí medzi tohtoročné vianočné vychytávky aj minimalistický škandinávsky dizajn. Ak ešte nie ste rozhodnutí, aké ozdoby budú skrášľovať váš vianočný stromček tento rok, možno vás inšpiruje práve toto. Základom dokonalého stromčeka je nechať vyniknúť jeho prirodzenú krásu. Farebné ozdobné gule vymeňte za prírodné ozdoby ako slamené hviezdy, pozlátené šišky alebo papierové handmade ozdoby. Veľkým trendom sú jemné kvetinové ozdoby v neutrálnych farbách. Nezabudnite na svetielka, drevené ozdoby a perníky.

A aby bol vianočný stromček úplne dokonalý, nesmú pod ním chýbať darčeky. Zabalené v jednoduchom papieri, previazané šnúrkou a alebo špagátom s malou vetvičkou zo stromčeka, či imela.

Vianoce sú pre mnohých z nás najkrajšími sviatkami. Prinášajú so sebou kúzlo, ktoré nemá žiaden iný deň, rodina je pokope a všetko je akési krajšie. Veríme, že aj naše tipy prinesú do vášho domova tú správnu atmosféru. Ak však hľadáte ďalšiu, pozrite sa sem. Vyzdobte si domov Vianocami a nech si už nájdete pod stromčekom ponožky alebo knihu, hlavne si tieto sviatky užite.

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.