Do Vianoc už zostáva len pár dní, preto je najvyšší čas vdýchnuť magické vianočné čaro aj vášmu interiéru. Viete, aké sú najnovšie trendy vo svete vianočných dekorácií?

Vaše Vianoce – vaše pravidlá

Interiérový dizajn je oblasť, ktorá si žije vlastným životom a pravidlami a neustále sa vyvíja. Čo bolo hitom pred rokom, dnes už dizajnérov s najväčšou pravdepodobnosťou neoslňuje. Tak či onak, dizajn bol, je a vždy bude vecou individuálneho vkusu, ktorý nie vždy odráža aktuálne trendy. A tak je to správne. S interiérom vášho domova totiž musíte byť stotožnení v prvom rade vy sami – jeho majitelia. Iba tak sa v ňom budete cítiť príjemne a tento pocit sa následne prenesie i na vaše návštevy. Inak tomu nie je ani v prípade sezónnej výzdoby, pričom najpopulárnejšou je práve tá vianočná. Ak rozmýšľate, čím tento rok okrášliť váš byt, či dom, vedzte, že základom by mala byť súhra výzdoby so štýlom, ktorý vo vašej domácnosti dominuje. Citlivé ladenie farieb a jednotlivých prvkov je preto kľúčom k úspechu dychberúceho výsledného efektu.

Keď sa ružové sny stanú realitou

Možno vás prekvapí, že súčasným trendom vo vianočnej výzdobe je ružová farba. Pôsobí mäkko, romanticky, nežne a takpovediac rozprávkovo. Treba s ňou však pracovať citlivo, aby vo výsledku nevytvorila dojem gýčovosti a prehnanej sladkosti. Tento jednoznačný farebný akcent, ktorý nemusí byť po chuti každému, môžete zjemniť dekoráciami v hrejivých tónoch zlatistej, ktorá s ružovou výborne korešponduje. Spoločne vytvárajú dojem luxusu a pompéznosti, pričom pôsobia harmonicky a útulne. Rozprávkový efekt vytvorí i v kombinácii so striebornou, bielou a prírodnými odtieňmi béžovej a hnedej. Do týchto tónov môžete zaodieť nielen najväčšiu pýchu Vianoc – stromček – ale i ostatné doplnky v podobe hrejivých prikrývok, ozdobných vankúšov, lampášikov, sviečok a mnohých ďalších tematických dekorácií.

Nezabúdajme na tradície

Menej odvážni môžu i tento rok pokojne staviť na klasiku. Energická červená v kombinácii s tajomnou smaragdovou, nadčasovou zlatou, či magickou striebornou sú odvekými stálicami Vianoc a z módy zaručene nevyjdú. Nič nepokazíte ani modrou a bielou, ktoré do vášho domova vdýchnu mrazivý náboj pravej zimnej rozprávky. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek farebnú kombináciu, dbajte na to, aby korešpondovala so zvyškom interiéru a nenarúšala jeho dizajnový odkaz. Po voľbe farieb by ste svoju dizajnérsku pozornosť mali zamerať i na voľbu dekorácií a osvetlenia. Vianočné dekorácie nájdete v tomto hektickom období skutočne na každom kroku, a preto výber tých najvhodnejších pre váš domov možno nebude taký jednoduchý. Riaďte sa svojou intuíciou a najmä nezabúdajte na tón, ktorý ste sa rozhodli tohtoročným Vianociam udať.

Posvieťte si na darčeky

Trendovou záležitosťou sú toho roku najmä drevené postavičky, domčeky, malebné dedinky a betlehemy, ktoré spoločne vytvárajú dojem tradičnej vianočnej rozprávky. Na vašom stole, skrinkách či poličkách by rozhodne nemali chýbať dekoratívne lampášiky, pričom sa pokojne riaďte heslom: viac je niekedy skutočne viac. Vianoce sú sviatkom hojnosti a spoločne strávených chvíľ v kruhu rodiny, preto pompéznosť a všadeprítomné vianočné ozdôbky sú v tomto prípade úplne v poriadku. Zabudnúť by ste nemali ani na svetielka v podobe LED reťazí, ktoré už dávno nepatria iba stromčeku. Inštalujte ich všade, kam vám to zíde na um – do okna, na stôl, poličku, okolo zrkadla, televízora či vnútorného schodiska vášho domu. A ak už u vás už všetko nádherne žiari, môžete sa pohodlne usadiť, zahryznúť sa do sladkých medovníčkov a nerušene sledovať vašu obľúbenú Popolušku.   

Prajeme vám šťastnú dizajnérsku ruku a krásne Vianoce v kruhu rodinnej pohody. 🙂

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.