Keď aplikácie v telefóne, tak také, čo vám zjednodušia život a na ktoré sa môžete spoľahnúť. Poradíme vám, ktoré aplikácie si môžete stiahnuť, ak hľadáte spoľahlivé počasie, spôsoby ako si precvičiť myseľ či šikovného pomocníka pri nepríjemnej životnej situácii. Prezrite si zoznam ďalších šikovných aplikácii do mobilu, ktoré hýbu svetom v roku 2018.

YR – počasie do vrecka

Vedeli ste, že najspoľahlivejšie počasie prinášajú Nóri, áno aj na Slovensku. Ťažko sa tomu verí, no stačí raz vyskúšať a uveríte aj vy. My sme uverili a preto sťahujeme aplikáciu do mobilu. Je zadarmo a ponúka detailné správy a hodinový prehľad o počasí, kdekoľvek na Slovensku. Nórska internetová stránka yr.no prevádzkuje svoju aplikáciu YR už niekoľko rokov a ponúka správy o počasí až z 10 milióna miest na svete. Dáta do aplikácie sa ťahajú z Nórskeho meteorologického inštitútu, ktorý patril medzi prvé na svete, ktoré začali ponúkať prehľad počasia po celom svete, nielen v krajine kde inštitút pôsobí. Aplikácia je prehľadná, rýchla a navyše spoľahlivá.

Infinity Loop – trénuje mozog

Aplikácia s názvom Infinity Loop je skvelou aplikáciou do mobilu, ktorej hlavným cieľom je zrelaxovať vašu myseľ. V hre ide o spájanie jednotlivých slučiek do ucelených obrazcov, pričom môžete aj nemusíte počúvať relaxačnú hudbu. Spájanie do obrazcov má za úlohu stimulovať váš mozog a pomaly odstraňuje stres z vašej mysle. Ide o hru zo série hier, ktoré sa nazývajú aj „tréneri mysle“. Okrem toho má aplikácia krásny jednoduchý dizajn a po úspešnom zvládnutí jednotlivých levelov hry, obrazec zmení farbu. Aplikácia sa dá v demo verzii stiahnuť zadarmo do oboch operačných systémov iPhone aj Android.

Kooperativa Help

Aplikácia od poisťovne KOOPERATIVA vám pomôže rýchlo reagovať v prípade nepríjemnej životnej situácie, akou môže byť dopravná nehoda, požiar či zabuchnuté kľúče vo dverách vášho bytu.  A skvelou správou je, že na používanie aplikácie Help nemusíte byť klientom poisťovne. Navyše aplikácia ponúka pre existujúcich zákazníkov poisťovne možnosť telefonicky nahlásiť škody na aute, byte, či jeho súčastiach. V aplikácii nájdete všetky potrebné telefónne čísla v prípade núdze, pre istotu. Aplikáciu si môžete stiahnuť zadarmo a je dostupná tak pre operačný systém Andriod, ako aj pre iOS.

Strava

Bezplatná aplikácia Strava je na jednej strane meračom vašich športových výkonov a na strane druhej je sociálnou sieťou. K lepším športovým výsledkom vás motivuje práve „súťaženie“ medzi jednotlivými používateľmi aplikácie. Pomocou GPS technológie aplikácia vytvára denník vašich športových aktivít, pričom vie zmerať presnú trasu, rýchlosť akou ste išli aj prevýšenie, ktoré ste dosiahli. Aplikácia taktiež ponúka možnosť zdieľať váš športový výkon na sociálnych sieťach a naproti iným športovým aplikáciám sa môžete porovnávať nielen so svojimi známymi, ale aj s ostatnými, ktorí danú trasu prešli, preto má táto aplikácia aj motivačný aspekt. K aplikácii si viete pripojiť pomocou Bluetooth aj vaše hodinky alebo iné meracie zariadenie.

Radia.sk

Spôsob, akým môžete mat všetky slovenské rádiá pokope na jednom mieste a môžete sa medzi nimi  rýchlo preklikávať je tu. Aplikácia radia.sk je naozaj jednoduchá, stačí pripojenie na internet a jednu minútu počúvate rockové rádio a v druhej, slovenský rozhlas. Platená verzia aplikácie vám taktiež umožňuje nahrať zvolené vysielanie. Tak smelo do toho. Navyše, ak nie ste pripojení cez wifi, aplikácia automaticky zníži kvalitu prenosu, takže vaše šetrí dáta.

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.