Tento článok až 58 percent z vás číta na mobilnom zariadení a to buď pri televízii, popri práci alebo na ceste domov. A keďže mobil je s nami naozaj každý deň, rozhodli sme sa urobiť prehľad užitočných aplikácií do mobilu, ktoré vládnu svetu. Zadarmo, na Android aj iPhone, no hlavne „do vrecka“.

Instagram

Populárna aplikácia, ktorá slúži na zverejňovanie fotiek, prípadne videí z bežného dňa používateľa. Instagram už dávno nie je novinkou na slovenskom trhu, dôkazom čoho je aj počet používateľov, ktorý presiahol na konci minulého roka 800-tisíc. Instagram je populárny hlavne medzi mladými ľuďmi vo veku od 18 do 34 rokov. Jeho hlavnou charakteristikou je označenie fotky hashtagom (#), ktorý svojim významom vystihuje danú fotografiu. Táto fotografia je potom vyhľadateľná podľa použitého hashtagu. Od minulého roka je novinkou aj pridávanie krátkych videí (Instagram stories), ktoré sa zobrazujú na vašom profile maximálne 24 hodín, kde uverejňujete príspevky, ktoré si jednoducho musíte zvládnuť pozrieť za daný čas (čo má vplyv aj na úspešnosť tohto formátu).

Aplikácia je zaujímavá aj pre kreatívnych používateľov. Súčasťou Instagramu sú funkcie ako Boomerang, reverzné video, video chat, či formát digitálnej grafiky s názvom GIF. Medze sa pri jej používaní nekladú a možno aj preto sa stále zvyšuje jej obľúbenosť a používanosť na Slovensku. Aplikácia na Android aj na iPhone je zadarmo, tak ako aj všetky jej súčasti.

HBO GO či Netflix

Pozerať filmy na mobile, je fajn, ale pozerať slovenské & české filmy na mobile znie ešte lepšie. Dá sa to a to dokonca zadarmo. Síce len na mesiac, ale ak sa zamyslíte, že môžete mať prístup k pomerne veľkej filmovej a seriálovej databáze za pár eur mesačne, tak to stojí za zváženie.

One Plus Switch

Určite ste aspoň raz v živote menili starý telefón za nový a potrebovali ste z neho preniesť všetky kontakty, fotografie, prípadne aplikácie s údajmi. Pre operačný systém Android 5.0 Lollipop bola vymyslená jednoduchá aplikácia na prenos dát. Na oboch zariadeniach si musíte najprv nainštalovať aplikáciu, potom pomocou QR kódu spárovať tieto zariadenia a vybrať údaje, ktoré sa majú presunúť. Jednoduché. Môžete si preniesť kontakty, správy, fotky, videá, nahrávky a v budúcnosti plánujú aj prenos Whatsapp správ.

Čo sa týka prenosu údajov z Androidu na Apple existuje jednoduchá aplikácia s názvom Move to iOS, ktorá funguje na podobnom princípe ako One Plus Switch. Ak potrebujete preniesť iba telefónne kontakty, najjednoduchší spôsob je stále cez Google účet.

Record it! a AZ Screen Recorder

Ak potrebujete nahrať to, čo sa deje na vašej mobilnej obrazovke, existujú skvelé aplikácie, ktoré vám to umožnia. Jedna pre iPhone s názvom Record it! a druhá AZ Screen Recorder pre Android. Obe zaznamenajú video aj s originálnym zvukovým záznamom a bez vodoznaku. Stiahnite si Record it! v obchode Apple, pridajte si ju do ovládacieho centra (spodnej lišty) podľa týchto inštrukcií a používajte hneď (podľa návodu do 3 sekúnd od spustenia). Aplikácia AZ Screen Recorder vyvinutá  pre operačný systém Android je podobne jednoduchá na používanie. Po inštalácii sa automaticky zobrazí na vrchnej lište, odkiaľ ju viete rýchlo a jednoducho spustiť. Potom už len nahrávate a nahrávate.

Aplikácia osobnej produktivity – Todoist

„Ja som nezabudol, iba som si nespomenul v správny čas“. Ak chcete zvýšiť svoju produktivitu, prípadne nezabudnúť na dôležité úlohy, stiahnite si aplikáciu Todoist. Jednoduchý dizajn predčí naozaj len jej jednoduché používanie. Zapíšte si úlohy na každý deň, či týždeň a potom ich už len stačí plniť v presnom časovom slede, ako ste si ich naplánovali. Aby ste si spomenuli a vtedy kedy potrebujete.

Príjemné aplikovanie a sťahovanie.

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.