Aj vy ste ten typ človeka, čo na cestách a na výletoch radšej oddychuje a sleduje okolie namiesto riešenia financií? Otestovali sme pre vás aplikáciu Tricount, ktorá vám uberie starosti s touto nie veľmi obľúbenou aktivitou na cestách.

Žiadne nezhody kvôli dovolenkovým výdavkom

Či už cestujete vo dvojici, alebo v skupine s priateľmi, prípadne s rodinou, je dôležité dohodnúť sa na rozdelení výdavkov a nielen to. Financie je potrebné aj sledovať a dosť často aj rozrátať po výlete medzi zúčastnených.

Predstavte si úplne štandardnú situáciu pri obede v reštaurácii. Po chutnom jedle prichádza na rad platenie účtu. Nechcete, aby čašník každému vydával či rozmieňal. Radi by ste už pokračovali v ceste, tak účet „zatiahne“ jeden z vás. Večer pri spoločnej grilovačke sa každý dotyčného pýta: „Koľko to bolo? Koľko ti dám?“, a ešte lepšie: „Máš mi rozmeniť?“.

Čo tak dohodnúť sa vopred na tom, že výdavky sleduje jeden z vás, a potrebnú administratívu budete riešiť až doma? Stačí len nájsť ochotného „zapisovateľa“, ktorý si stiahne aplikáciu, a bude držať ochranné krídla nad výdavkami skupiny a po každom jedle alebo výdavku zapisovať rozdelenia nákladov.

Smart riešenie

Aplikácia Tricount je jednoduchá, jej ovládanie je intuitívne a predovšetkým, máte ju vždy poruke.

Jednotlivé výdavky si v aplikácii pomenujete, napr. hotel, požičanie auta, večera, vstupenky na lanovku, a podobne. Následne môžete každú z položiek ľubovoľne rozdeliť medzi členov skupiny, buď rovným dielom (predvolené nastavenie), alebo podľa potreby vpísať konkrétnu sumu, podľa toho ktorý člen skupiny koľko zaplatil. Aplikácia tiež zelenou farbou zobrazí vklady od jednotlivých účastníkov (kto platil hotel, kto večeru, atď.) a následne červenou farbou ukáže, kto je ešte koľko dlžný. Takže si predbežne môžete sledovať a dopredu sa podľa dlžnej sumy dohodnúť, kto by mal brať ďalšiu „rundu“.

Prehľad výdavkov môže ten, kto ich sleduje, dať kedykoľvek k dispozícii ostatným, a takto môžete mať počas celého výletu či dovolenky jasno vo financiách.

Rozmýšľajte už pred cestou

Dúfame, že sme vás navnadili, a pred nasledujúcou cestou si v rámci prípravy „pribalíte“ aj aplikáciu na sledovanie výdavkov. A keď už budete online riešiť aplikáciu, nezabudnite taktiež vybaviť cestovné poistenie pre každého účastníka plánovaného výletu či dovolenky.

Vedeli ste, že poistenie Eurotravel pre deti a študentov do 26 rokov ponúka zľavu z krátkodobého cestovného až 20 %? Ak nie, tak si viac informácii vy hľadajte na webe poisťovne.  Tak čo na to poviete? Dostali ste chuť si tú nasledujúcu dovolenku trošku zjednodušiť a spríjemniť?

Prajeme vám samé múdre riešenia pri vašich cestách. Pre istotu.

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.