Vymyslieť deťom atraktívny program na predĺžené víkendy alebo prázdniny môže byť zložité, ale nie nemožné. Nemíňajte stovky eur na cesty do zahraničia. Zaujímavé miesta nájdete aj na Slovensku. Prečítajte si niekoľko našich tipov.

Dobrodružstvo v Tatrách

Ak patríte medzi rodiny plné zanietených športovcov, výlet po kľukatých cestičkách Vysokých Tatier vás bude baviť. Vyberte sa na jednoduchú turistiku k niektorej z horských chát, užite si krásne výhľady z tatranských štítov alebo prekvapte deti návštevou tatranských plies. Že vám to nestačí? Podniknite výlet na najzaujímavejší vrchol Vysokých Tatier – Lomnický štít. Vychutnáte si úžasné výhľady, v lete objavíte malú botanickú záhradu alebo si zakričíte z vyhliadkovej plošiny nad Malou studenou dolinou.

Na Lomničák sa môžete dostať dvomi spôsobmi. Rýchlou lanovkou s krásnymi výhľadmi alebo lacnejším variantom, po vlastných. K výstupu budete potrebovať poriadnu dávku fyzickej výdrže a služby profesionálneho horského vodcu. Bez skúseného sprievodcu je totiž výstup na Lomnický štít nielen nebezpečný, ale aj zakázaný.

Späť v čase na Oravskom hrade

Matúš Čák Trenčiansky, strategický význam v obchodovaní a blízkosť Tvrdošínskej colnice. Aj to je história Oravského hradu. Písomnosti tohto miesta siahajú až do 13. storočia, čo potvrdzuje jeho skutočnú historickú hodnotu. Pri vstupe vás privíta Dubová bašta, za bránou hradné nádvorie a atmosféru doplní umelecký program v podobe historického šermu. Zaujme aj dobový nábytok, zbrane a tradičné oblečenie. Oravský hrad je skutočne impozantný a v jeho priestoroch sa nakrúcali aj mnohé známe filmy a rozprávky, napríklad Kráľ Drozdia brada alebo Sokoliar Tomáš.

V blízkosti hradu nájdete rieku Oravu, na ktorej sa môžete s rodinou pustiť do adrenalínového splavu, množstvo reštaurácií na poobedný oddych a detský park, v ktorom sa zabavia aj vaši najmenší.

Zábava v bratislavskej ZOO

V hlavnom meste je veľa miest, ktoré ponúkajú zábavu pre celú rodinu. Jedným z nich je aj bratislavská zoologická záhrada. Okrem celodenného programu ponúka na obdiv viac než 600 zvierat. Nájdete tu prakticky všetko od hmyzu cez plazy a ryby až po cicavce. Ak sa do ZOO vyberiete v hlavnej sezóne od mája do októbra, môžete sa tešiť aj na komentované kŕmenie, pri ktorom sa veľa dozviete aj zažijete veľa zábavy, alebo svoje deti posadíte na chrbát poníka.

Najmenších návštevníkov určite zaujme Dinopark s pohyblivými modelmi dinosaurov, efektné 3D kino alebo park s detskými preliezkami. Pri odchode nezabudnite na pamiatku v podobe hračky zo ZOO shopu alebo pamätnej mince so zvieracím motívom.

Nech sa už vyberiete na akýkoľvek výlet po Slovensku, nezabudnite na cestovné poistenie. Aj nevinná rodinná zábava sa totiž môže skončiť nepríjemným úrazom, alebo poškodením majetku z nedbalosti vašich detí. Neriskujte zbytočné výdavky a poistite sa vopred, jednoducho a rýchlo z pohodlia domova prostredníctvom online poistenia Tak si zabezpečíte na akomkoľvek výlete skutočnú pohodu.

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.