Práca, vzťahy, povinnosti, rýchla doba plná konzumných pôžitkov, to všetko je strojcom napätia a stresu. Preto sa teraz zhlboka nadýchnite a prečítajte si, ako prežiť rok 2018 v pohode.

Myslite na seba

Nič nie je dôležitejšie ako vaše zdravie a stres mu rozhodne nepomáha. V určitom množstve je síce prirodzený, ak však máte pocit vyčerpania a pozorujete jeho dlhodobé fyzické prejavy, je čas spomaliť. Stres patrí medzi rizikové faktory a môže byť príčinou mnohých, na prvý pohľad skrytých chorôb. A vy predsa chcete byť fit. 🙂

V zdravom tele zdravý duch – to nie je klišé

Známa fráza je pravdivejšia, než by ste si mysleli. Fyzická aktivita pomáha vyplavovať endorfíny. A sú to práve endorfíny, ktoré sa starajú o našu dobrú náladu. Nemusíte však hneď dvíhať ťažké závažia v posilňovni. Začnite napríklad s behom, je to skvelá fyzická aktivita, ktorá sa dá praktizovať takmer bez obmedzení a perfektne si pri nej vyčistíte hlavu. Kto dáva prednosť spoločnosti pri športe, vynikajúce sú kolektívne športy, ktoré môžete praktizovať s priateľmi, kde sa navyše aj spoločne zabavíte. Na mentálne a fyzické odreagovanie tiež odporúčame jógu.

Vyzerajte krásne, cíťte sa krásne

Ak ste dáma, doprajte si okrem cvičenia aj zaslúžený relax, masáž, zájdite ku kaderníčke či sa nechajte nalíčiť profesionálkou. Jednoducho, nájdite si na seba čas, skrášlite vaše telo a uvidíte, že nadšené reakcie okolia vám dodajú stratenú energiu.

Táto rada sa dá aplikovať aj na pánov. Vždy ste sa chceli nechať ostrihať či oholiť v špičkovom holičstve? Dnes sú na trhu špecializované „barber shopy“ a pánske štúdiá, ktoré sa postarajú o váš zovňajšok.

Zdravo sa stravujte

Niekto pod vplyvom stresu chudne, iný sa prejedá. Najlepšia možnosť je pritom niekde uprostred. Jedzte zdravé jedlá. Pestrá strava bohatá na ovocie, zeleninu, vlákninu a vitamíny vám s istotou zlepší aj náladu. Niekedy za únavu môže aj kolísavá hladina cukru v krvi. Namiesto keksíkov siahnite po orechoch či kvalitnej horkej čokoláde. Dodajú vám potrebnú dávku energie a ešte si aj pochutíte.

Tip na novoročné predsavzatie: Povedzte nie stresu!

Pospite si o trochu dlhšie

Nedostatok spánku má okrem iných negatívny účinkov aj vplyv na našu psychiku. Oddýchnuté telo ľahšie odoláva chorobám, svieža myseľ zase lepšie reaguje a absorbuje vonkajšie podnety. Spite dlhšie a budete sa cítiť vo forme.

Vypnite (sa)

Už ste skúšali escape hry? Sú to skvelé spoločenské aktivity, kde sa v časovom intervale musíte dostať von zo zamknutej miestnosti. Na výber máte hneď viacero možností a to dokonca po celom Slovensku. Kompletný zoznam všetkých escape (únikových) hier nájdete tu. Hru si môžete vyhľadať podľa miesta bydliska a rozhodnúť sa na základe recenzie.

Veľmi dobrým únikom z reality je i videohra, ktorá vás vtiahne do deja a aspoň na chvíľu zabudnete na stres, ktorý vás trápi. Skúste napríklad bojovú Call of Duty či športové klasiky NHL alebo FIFA.

Či je to futbal alebo joga, robte to, čo vás baví a čo viete, že na vás funguje. Hlavne, aby ste mali pozitívnu myseľ. 🙂 Prajeme vám úspešný rok 2018.

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.