V súčasnosti sú technológie takmer neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Niektorí ich využívajú naplno, iní sa ich naopak stránia. Existujú však mnohé technické vymoženosti, ktoré nám dokážu uľahčiť život. Prečo by sme im mali dať šancu?

Môžeme byť v kontakte s kýmkoľvek na celom svete

Bezpochyby jednou z najväčších výhod, ktorú so sebou priniesol internet a technológie, je posunutie komunikácie na vyššiu úroveň. Vďaka šikovnej aplikácii Skype a internetu môžete volať s kýmkoľvek vo vašom Skype zozname úplne zadarmo. A to bez ohľadu na časové pásmo alebo kontinent. Takýto aplikácií  je mnoho. Messenger, WhatsApp aj Viber sú aplikáciami pre mobilné zariadenia, umožňujú posielať súkromné správy, telefonovať alebo sa aj navzájom vidieť. Využívané sú aj na pracovné účely, kedy v rámci jednej skupiny môžete zdieľať rôzne súbory, organizovať konferencie na diaľku, alebo si vymeniť dôležité informácie oveľa rýchlejšie ako cez e-mail. Všetky spomenuté aplikácie sú dostupné na mobil aj počítač zadarmo.

Stále po ruke

Mobil, tablet aj niekedy aj laptop máme vždy po ruke a skvelou vlastnosťou týchto zariadení je aj to, že fungujú ako prenosná pamäť. Nemusíte v hlave držať dôležité dátumy stretnutia, výročia alebo významné udalosti. Smartfóny a tablety sú vybavené kalendárom, ktorý vás upozorní na všetko, čo by ste nemali zmeškať. Okrem pripomienok tieto zariadenia fungujú ako prenosná kalkulačka, navigácia vďaka Google Maps alebo ako vyhľadávač odpovedí na všetko, čo potrebujete – stačí mať len internetové pripojenie.

Technológie umožňujú zvýšiť produktivitu

V mnohých zamestnaniach sa stretávame s nevyhnutnosťou používania technológií. Okrem zabudovaných aplikácií, ktoré pomáhajú naplniť denný harmonogram, ako je napríklad Google Tasks, umožňujú tieto zariadenia zdieľať veľké množstvo dát a informácií. Technológie zasiahli nielen do administratívnych zamestnaní, ale aj do zdravotníctva. Dnes sa napríklad prostredníctvom lasera vykonáva oveľa viac zákrokov, ktoré by si inak vyžadovali množstvo nákladov a času. Rovnako v potravinárskom priemysle sa vďaka agrotechnológiám zvýšila produkcia potravín, ale aj ich distribúcia. Mnohé supermarkety dnes ponúkajú službu, kde si na internete objednáte kompletný nákup a dovoz priamo domov.

Múdre aplikácie

Vývoj sa dotýka aj aplikácií, ktoré dávajú pozor na naše zdravie, pravidelný pohyb alebo pitný režim. Inteligentné telefóny dnes prostredníctvom GPS údajov o vašej polohe dokážu počítať počet krokov a vzdialenosť, ktorú ste prešli. Dokážu aj dozrieť na váš pravidelný spánkový rytmus (iOS Health), ale tiež upozorniť na to, že je čas na chvíľu vstať od počítača a dovoliť očiam aj chrbtu oddýchnuť si. Ak chcete mať všetko v jednom, vyskúšajte aplikáciu pre smartfóny Lifesum. Zaujímate sa o zdravú stravu? Potom vyskúšajte aplikáciu Fooducate, ktorá vám postráži denný príjem kalórií a tiež poradí, čo uvariť na večeru. Ak si nechcete sťahovať nové aplikácie, telefóny s operačným systémom Android ponúkajú predinštalovanú aplikáciu Google Fit.

Banka v mobile

Vyťažení ľudia, ktorí nemajú čas chodiť do banky osobne, dnes naplno využívajú službu Internet bankingu. Môže to znieť komplikovane, ale všetky aplikácie navrhované pre klientov bánk sú veľmi ľahko ovládateľné. Môžete si uložiť príjemcu, nastaviť trvalý príkaz, skontrolovať stav účtu, ale aj uskutočniť okamžitú platbu na známy účet len jedným klikom.

Poisťovne idú tiež s dobou

Užitočné informácie poskytujú cez svoje aplikácie už aj zdravotné poisťovne. V aplikácii, ako aj na webe nájdete prehľad aktuálnych elektronických receptov, absolvované výkony aj najbližšie ambulancie. Taktiež vás aplikácie motivujú, aby ste sa viac a pravidelne zaujímali o svoje zdravie.

Ak patríte medzi tých, čo majú radi prehľad o svojom poistení, platbách a všetkých klientskych službách, poisťovňa KOOPERATIVA ponúka službu eKOOPERATIVA. Jednoduchým vytvorením klientskeho účtu získate prístup k poistným zmluvám, informáciám o platbách či poistných udalostiach v tablete, smartfóne alebo v počítači. Okrem toho vďaka tejto službe rýchlo vyriešite aj úhrady poistného priamo cez platobnú bránu.

Nech žijú technológie, no všetko s mierou. Veď viete, pre istotu.

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.