Ak ste práve prekonali rozvod, určite sa zamýšľate nad otázkou vašej budúcnosti. Koniec manželstva sa pokojne môže stať vaším novým začiatkom.

Rozvod je čoraz častejšou realitou súčasnosti. Je jedno, ako dlho trvalo vaše manželstvo, či máte alebo nemáte deti. Rozvod je bežná vec, ktorá sa môže stať a tak ho treba brať.

Robte, čo vás baví a neobracajte sa späť

Po rozvode je najdôležitejšie pochopiť, že život pokračuje ďalej. Vydržte a prekonajte počiatočný pocit zlyhania. S odstupom času môžete považovať manželstvo za najkrajšiu etapu svojho života, alebo si vytvoriť krajšiu budúcnosť, ktorá nebude ovplyvnená názormi vašej ex polovičky. Počas manželstva ste dospeli k nezhodám a rozdielnym názorom, odteraz môžete robiť všetko podľa seba.

Neľutujte sa, ak budete premýšľať nad tým, čo ste mohli urobiť inak alebo neurobiť, nikam sa neposuniete. Nepredlžujte svoje trápenie a urobte krok vpred. Postavte sa opäť na nohy a začnite robiť to, čo vás napĺňa. Venujte pozornosť deťom, zlepšite sa v súčasnej práci, alebo si nájdite inú, lepšiu. Môžete napríklad vyraziť na dovolenku a ujsť nachvíľu od každodenných starostí, na ktoré ste predtým boli dvaja. Existuje veľa ciest, ako si opäť urobiť radosť. Nájdite si tú svoju.

Rozvod a peniaze

Rozvod priamo súvisí s vašimi financiami. Pred ním ste z dvoch príjmov živili jednu domácnosť, dnes má každý tú svoju. Z tohto rozdelenia plynú aj väčšie náklady oboch ex partnerov. Ak ste v manželstve boli správcom financií, viete, ako to chodí. Viete, na čo míňate, a kde môžete ušetriť. V prípade, že nemáte s rodinným rozpočtom takmer žiadne skúsenosti, ľahko sa dostanete do finančných problémov. Preštudujte si knihy alebo blogy o rodinných financiách a o ich zlepšení. Určite nájdete nápady, ktoré vám pomôžu. V tomto období je dobré urobiť zásadné rozhodnutie týkajúce sa zabezpečenia vašich detí. Životné poistenie poskytuje množstvo výhod, ktoré vás podporia v ťažkých časoch. Navyše si prostredníctvom poistenia môžete šetriť na budúcnosť.

Neberte život príliš vážne

Aj keď ste odrazu sami na veľa úloh v domácnosti, nezľaknite sa toho. Urobte si plán a snažte sa ho dodržiavať. Veci, ktoré majú byť urobené zajtra, nechajte na zajtra. Tie, ktoré ste nestihli, urobte vtedy, keď budete mať viac času. Nebuďte na seba extrémne prísni. To, že sa začnete správať ako stroj, ktorý nemôže robiť chyby, vám starý život nevráti. Nechajte veci plynúť a neberte život tak vážne. Čo je zlé na tom neuvariť večeru, ale objednať si pizzu?
 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.