Uvedomili ste si, koľko bežných vecí dnes už robíme online? Objednávame si jedlo z reštaurácie, nakupujeme oblečenie bez vyskúšania, a dokonca aj bankové prevody vyriešime z pohodlia domova. Všetky elektronické služby majú jeden zámer, a to zjednodušiť ľuďom život. Vyskúšajte tento trend. Uzatvorte poistenie online. Majte prehľad o všetkom na jednom mieste. Privolajte si pomoc cez aplikáciu.

Ako ušetriť čas?

Vo všeobecnosti množstvo ľudí považuje čas strávený na úradoch, v bankách a poisťovniach za nutné zlo. Najmä ak kvôli čakaniu v dlhých radoch a byrokracii je potrebné obetovať niekoľko hodín či dokonca celý deň. V snahe uľahčiť klientom život a odbúrať stres Kooperativa poskytuje svoje služby aj online. Ak potrebujete uzavrieť cestovné poistenie, vyriešiť poistnú udalosť, či zistiť prehľad platieb poistného, nemusíte nikam chodiť, stačí pár klikov na portáli.

Ako funguje e-Kooperativa?

eKooperativa je elektronický portál pre klientov poisťovne, na ktorom nájdete všetko na jednom mieste, kdekoľvek a kedykoľvek. Po aktivácii svojho účtu získate súkromný prístup do klientskeho portálu. Medzi najväčšie výhody portálu patrí:

 • Prehľadnosť,
 • Prístup ku všetkým aktuálnym aj starším poistným zmluvám,
 • Jednoduché platenie poistného online s prehľadom o všetkých platbách,
 • Vybavenie cestovného poistenia do hôr, do zahraničia a
 • Vybavenie povinného zmluvného poistenia pre vaše motorové vozidlo.

Taktiež na portáli nájdete prehľad o svojich škodách a aktuálnych poistných udalostiach a ich stave. Teraz všetko, kvôli čomu by ste v minulosti museli ísť do poisťovne je dnes dostupné online kdekoľvek a kedykoľvek.

Registráciou a následným využívaním svojho účtu v eKooperativa získavate: 

 • Informácie o zmluvách – prehľad aktuálnych (živých) aj neaktuálnych (dožitých) zmlúv, ktorých rozsah zobrazenia si nastavíte na portáli prepínačom vpravo hore,
 • Prehľad platieb – možnosť priamej úhrady v prípade nedoplatku, pričom údaje ako variabilný symbol a dlžná suma sa automaticky zobrazia v položkách platby. Úhradu je možné vykonať kartou, QR kódom, internet bankingom,
 • Prehľad škôd a stav riešenia s možnosťou doložiť chýbajúce dokumenty
 • Možnosť nahlásiť škodu – nové hlásenie škody s automatickým presmerovaním na https://www.koop.sk/nahlasit-skodu,
 • Možnosť uzavrieť vybrané poistenie online s automatickým vyplnením vašich údajov
 • Možnosť zavolať na infolinku – ak máte nainštalovanú príslušnú aplikáciu Kooperativa Help, voláte jedným kliknutím. Ak nemáte aplikáciu nainštalovanú, zobrazí sa vám telefónne číslo, na ktoré môžete zavolať.

Aj škodu nahlásite online

V prípade poistnej udalosti nemusíte riešiť komplikované papierovačky ani keď nemáte prístup do klientskeho portálu, dokonca nemusíte byť ani klientom. Službu využijete aj ako poškodený. Na webe poisťovne, ako aj na portáli e-Kooperativa nájdete všetky tlačivá a informácie o potrebných dokumentoch, ktoré sú potrebné pre nahlásenie škody na vozidle alebo majetku, pri vybavení úrazu či škody vyplývajúcej zo zodpovednosti. Cestovateľom táto podstránka zas uľahčí nahlásenie škodovej udalosti, či už stratenej alebo poškodenej batožiny, storna zájazdu alebo liečebných nákladov.

Prehľadný systém umožní prejsť procesom nahlásenia škody bez množstva nepotrebných informácií a obáv, že ste na niečo zabudli alebo vyplnili zle. V prípade, že je škodová udalosť v procese riešenia, jej stav viete jednoducho skontrolovať online.

Kooperativa Help

Užitočnou doplnkovou službou je mobilná aplikácia s názvom Kooperativa Help. Aplikácia má za úlohu pomôcť v prípade škody doma aj v zahraničí a to tak, že vás jednoducho, krok za krokom prevedie procesom nahlasovania škody. Aplikácia je dostupná pre všetkých, ktorí majú mobilný telefón s operačným systémom iOS aj Android.

Využívajte služby, ktoré vám pomáhajú a zvyšujú efektívnosť vo všetkom, čo robíte a kdekoľvek ste.

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.