Spríjemnite si lúčenie s teplými dňami cestovaním a užite si jeseň s novými dobrodružstvami. Predstavujeme vám krásy východného Slovenska, ktoré určite stoja za návštevu.

Tam kde nič nie je a predsa tam je toho dosť

Nie je pravdou, že na Slovensku toho máme málo, nebodaj nič zaujímavé a tobôž nie na východe našej krajiny. Východný kút Slovenska má naozaj čo ponúknuť. Stačí jednoducho nasadnúť do auta a s cestovným poistením sa pohodlne a bezpečne môžete vydať objavovať krásy východného Slovenska. A čo je na tom celom najlepšie, všetko máte vo vlastnej réžii.

Morské oko

Alebo siedmy div Slovenska, ako je toto prírodné jazero nazývané, je skutočnou perlou východu. Cestovať toľkú diaľku zo západu sa vyplatí nielen kvôli veľkolepému pohoriu Vihorlat, v srdci ktorého  je tento skvost uchovaný, no vzácnosť  z neho robí krištáľovo čistá voda, ktorá sa uchovala ešte z obdobia mladých štvrtohôr. Nie je teda len potešením pre oko, no je tiež významným biotopom vzácnych druhov rýb, ktoré môžu vaše deti pozorovať na hladine.

Zádielska tiesňava

Ak patríte medzi milovníkov hôr a majestátnych výhľadov a už máte Tatry zmapované, je čas zavítať do Zádielu. Toto miesto si istotne zamilujete. Pre rodiny s deťmi odporúčame prechádzku v údolí, pre odvážlivcov zase výstup na hornú planinu, ktorá je naozaj neopísateľným zážitkom. Kochať sa môžete pohľadom na monumentálnu dolinu, ktorá v nejednom návštevníkovi vzbudzuje rešpekt a častokrát aj strach. Pre lepší pocit, nezabudnite na poistenie do hôr, aby ste neriskovali, že v prípade nehody zaplatíte drahý výjazd horskej služby, ktorý by vám mohol narušiť príjemnú atmosféru predĺženého víkendu.

Dedinky Mlynky

Nemusíte byť veľký športovec, či skúsený turista, aby ste si túto oblasť užili do sýtosti. Miesto, ktoré dokáže ponúknuť veľa športových aktivít a príjemné ubytovanie v prírode, je pre rekreáciu s deťmi aj pre aktívnych ľudí na nezaplatenie. A my sme ho našli! Prechádzka horskými chodníčkami zakončená oddychom pri vodnej priehrade Palcmanská Maša ulahodí každému návštevníkovi nehľadiac na vek. Pod skalnatými úpätiami hôr si môžete spokojne vychutnávať lúče babieho leta, no a pre tých najpohodlnejších je tu taktiež riešenie. Dolná stanica lanovky vás za pár minút vyvezie na planinu Geravy, odkiaľ sa môžete pokochať krásnym výhľadom. Babka, dedko, žiadne výhovorky! 🙂

Kláštorisko

O kúsok ďalej nájdete aj obľúbenú turistickú pamiatku, pri ktorej sa rád zastaví každý nadšenec histórie. Ak sa vyberiete navštíviť tento archeopark nachádzajúci sa v srdci Slovenského raja, je vždy výhodné skombinovať jeho návštevu s okolitými turistickými trasami a využiť túto zastávku na príjemný oddych, ktoré poskytujú ruiny kartuziánskeho kláštora.

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.