Ako byť lepším zamestnancom? Ako byť lepším šéfom? Ako lepšie vychovávať svoje dieťa? Alebo aj, ako lepšie reagovať v stresových situáciách? Toto sú jedny z mnohých otázok, na ktoré ľudia dnes hľadajú odpovede oveľa častejšie, ako v minulosti. A každý má na kladenie týchto otázok svoj „hnací motor“. Ak aj vy patríte k tým, čo sa občas nad takýmito otázkami pozastavia, čítajte ďalej, prinášame vám totižto zopár (nielen motivačných ) inšpirácií na každý deň.

SEBArozvoj

Knihy o osobnostvom rozvoji sú knihami pre každého. Osobnostný rozvoj je stále populárnejší, minimálne jeho vyhľadávanie na internetem, alebo v knižnej podobe. Prečo je tomu tak? Bude to dobou, v ktorej žijeme. Doba, ktorá nás občas núti byť dlho v práci, vystavuje nás stresovým situáciám, ktorým by sme mali čeliť, sme unavení. Spolu s ňou prichádzajú otázky, ako byť lepším.

Online aj offline

V dnešnej dobe sme priam zahltení informáciami, ktoré k nám prúdia zo všetkých strán, a to nielen v reálnom svete, ale aj v tom virtuálnom. Motivačné citáty sú znovuobjaveným fenoménom sociálnych médií, ktoré im dodávajú na výraze aj vďaka pútavému grafickému spracovaniu.

Google, Facebook ale aj Instagram obsahujú množstvo kvalitných stránok či profilov zaujímavých motivačných „spíkrov“, ktoré sa oplatí sledovať. Z tých celosvetovo známych spomeňme 6AM success, Motivation Mafia, Millionaire Mentor, The Good Quote, či The Classy People. V slovenčine vás môže pozitívne „nakopnúť“ napríklad Svet bohatých, Evolúcia vedomia a Motivation man. Ak vás niečo z toho zaujalo, určite sa to oplatí sledovať.

Knihy, ktoré kraľujú rebríčkom

Pozrime sa teraz na to, ktoré knižné tituly sú tie najobľúbenejšie. Medzi všetkými pravdepodobne kraľuje známy Dale Carnegie a jeho kniha Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí. Zaujímavým dielom je tiež Umenie vojny od Sun-c’. Každodennú dávku motivácie prináša Richard Carlson vo svojom diele Netrápte sa pre maličkosti. Slovenský rebríček v poslednom čase ovládol Dušan Kadlec s titulom 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život (…a ako s tým prestať!). K bestsellerom patria tiež  Sila zvyku od Charlesa Duhigga, Majstrovstvo od Robert Greena, či 7 návykov skutočne efektívnych ľudí od Stephena R. Coveyho.

V poslednom čase sa medzi knižnými novinkami tešia veľkej obľube aj motivačné diáre. Je to tiež veľmi vhodná cesta, predovšetkým pre tých, ktorí nemajú čas či trpezlivosť na čítanie, no chcú sa sústrediť primárne na osobnostný rozvoj.

Ako na to?

Kniha je výborný zdroj inšpirácie, avšak záleží len na čitateľovi, čo si z nej zoberie “k srdcu“ Čítanie motivačnej literatúry je ako ranná sprcha, ktorá nás osvieži a pripraví na to, čo nás cez deň čaká. Motivačné čítanie je preto dobré dávkovať pravidelne. Preto odporúčame prečítať si niečo „posúvajúce vpred“ každý deň a dávkovať si motiváciu podľa vlastného výberu postupne.

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.