Každá budúca mamička netrpezlivo čaká na príchod svojho potomka. Blížiaci sa pôrod však okrem veľkej radosti v ženách vyvoláva aj menej príjemné pocity. Najmä prvorodičky sa obávajú, či všetko prebehne hladko a bez ťažkostí. Ak ste tiež v očakávaní a hlavou vám víria chmúrne myšlienky, odožeňte ich. Pozorne si radšej prečítajte naše rady, ako vášmu dieťaťu zabezpečiť bezproblémový štart do života.

Buďte pripravená

Určite ste na internete čítali o pôrodoch, pri ktorých vznikli menšie alebo väčšie komplikácie. Možno dokonca osobne poznáte mamičky, ktoré zažili ťažší príchod bábätka na svet. Negatívne myšlienky, plné strachu z neznámeho, rozhodne ničomu nepomôžu. Práve naopak, dokážu vyvolať stres a úzkosť. Myslite na to, že dieťa už v maternici citlivo vníma všetky vaše nálady a psychickú pohodu. Preto sa nalaďte pozitívne a tešte sa, že už onedlho sa dočkáte pohľadu na nový život, ktorý ste splodili. Bude to jeden z najkrajších momentov vo vašom živote. Aby ste zmiernili stres, dôkladne sa pripravte. Veľa mamičiek si popri samozrejmostiach, akými sú doklady, hygienické potreby a oblečenie pre vás a vaše dieťa, zabúda nárokovať na finančné príspevky, ktoré im pri pôrode prináležia.

Benefity, o ktorých mamičky netušia

Vedeli ste, že ak máte uzavreté poistenie Skoré uzdravenie od KOOPERATIVY, získavate pri pobyte v nemocnici nárok na finančnú kompenzáciu? Po podstúpení operačného zákroku – sekcie, je poistenej mamičke vyplatená vopred dohodnutá suma. Okrem tohto poistného plnenia dostane mamička aj jednorazové špeciálne plnenie k narodeniu dieťaťa vo výške 200 eur.  Dobrou správou je, že ak má príslušné poistenie uzatvorené aj otecko, z bonusu pri narodení dieťaťa sa môžete tešiť dvakrát. Peniaze sa vám v prvých mesiacoch po narodení dieťaťa rozhodne zídu. Môžete ich využiť pri kúpe kočíka, oblečenia alebo si priplatiť za mimoriadnu starostlivosť, ktorá môže prísť počas náročných dní po pôrode vhod.

Na štart do života môžete vaše dieťa pripraviť už od prvých dní

Pravidelných platením poistného mu do budúcnosti vytvoríte finančnú rezervu. Vkladať a vyberať finančné prostriedky z neho môžete kedykoľvek. Možno sa vám to zdá príliš skoro, verte ale, že príde čas, kedy vám za to bude váš potomok vďačný. Vysoká škola, osamostatnenie sa, kúpa prvého auta alebo bývania. To sú len niektoré z dôležitých životných momentov, ktoré na vaše dieťa čaká. Výšku poistného si môžete nastaviť na takú sumu, aby nezaťažovala váš rodinný rozpočet. Samozrejme ju môžete počas sporenia meniť.

Úrazové pripoistenie? Dobrý nápad!

K životnému poisteniu pre vaše dieťa rozhodne odporúčame aj úrazové pripoistenie. Hoci sme si istí, že najmä v prvých rokoch jeho života ho budete chcieť mať stále pod dohľadom, deti sú nevyspytateľné a ľahko prídu v nepozorovanej chvíli k úrazu alebo zraneniu. K životnému poisteniu Dukátik môžete navyše pripoistiť aj dve dospelé osoby. Budete tak mať istotu kompenzácie aj v prípade, že sa zraníte napríklad vy alebo váš partner.

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.