Vedeli ste, že v Talianskych Dolomitoch sa nachádza najväčší lyžiarsky areál na svete? My áno. A keďže lyžovať v talianskych kopcoch je naozaj zážitok, podelíme sa s vami o pár tipov a možno ešte túto sezónu zažijete jednu z najlepších lyžovačiek vo svojom živote.

Prečo Dolomity?

Okrem fotenia-hodných výhľadov na vás v Taliansku čakajú perfektne upravené zjazdovky, príjemný wellness, talianske cestoviny, pizza či teplé bombardino (v baroch aj na svahu). Na jeden skipas si zalyžujete až v 12 lyžiarskych strediskách, ktoré sú vzájomne poprepájané a tvoria spolu až 1200 km lyžiarskych trás. Nie náhodou sa toto stredisko volá Sella Ronda, čo v preklade znamená okruh okolo kopcov Sella. Navyše  sa v Dolomitoch pravidelne koná svetový pohár v alpskom lyžovaní.

Ako na to?

Do Talianska autom? Áno a pohodlne. Okrem príjemnej a pomerne rýchlej cesty diaľnicou v Rakúsku vás čaká aj naozaj čarovná cesta pred Rakúsko-Talianskymi hranicami. Údolím vám okrem rieky Drávy budú robiť spoločnosť aj krásne a vysoko sa týčiace vrcholky hôr, ktoré vás navnadia na nadchádzajúce dni. Prvé zjazdovky sa nachádzajú už 700 km z Bratislavy a keďže diaľnice v Taliansku aj v Rakúsku sú spoplatnené, nezabudnite si prichystať nejaké tie eurá na cestu. Do Dolomitov sa môžete vybrať aj letecky, no s lyžiarskou výbavou v lietadle by sa vaša cesta mohla výraznejšie predražiť.

Čo keď nezasneží?

Bože chráň. No ak sa predsa čosi také stane, Dolomity majú okrem krásnych zjazdoviek aj najlepšie umelo zasnežované a upravené svahy na svete. Preto ráno nevyspávajte, nie je krajší zážitok, ako prvá jazda na čiernej svetovej zjazdovke Gran Risa. Nemusíte sa báť, pre menej zdatných lyžiarov sa vždy nájde aj červená alebo modrá alternatíva zjazdu (modrá označuje najľahšiu, červená ťažšiu a čierna najťažšiu).

Posledné do výbavy

Bez prilby a okuliarov sa ani nezačnite baliť. Počasie v horách sa mení rýchlo a kvalitná lyžiarska výbava sa vám bude hodiť. No a k lyžiam si do kufra zbaľte aj poriadne cestovné poistenie, najlepšie to od KOOPERATIVY. Ak cestujete na dovolenku viackrát do roka, oplatí sa vám vybaviť celoročné poistenie liečebných nákladov v zahraničí.

Ak vám chýba už len naozaj málo, prečítajte si 10 dôvodov prečo navštíviť Dolomity a potom šup zbaliť sa. Prajeme vám šťastnú cestu a žiadne stratené palice ani rukavice. 😉

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.