Deň detí je už tradične dátumom, kedy sa každý rodič snaží vymyslieť špeciálny program a pripraviť deťom zážitok, na ktorý nezabudnú. Ak hľadáte inšpiráciu, nech sa páči.

Vytvorte si vlastnú tradíciu

Rodinné tradície sú niečím, na čo všetci radi a s úsmevom spomíname. Deň detí je fantastickou príležitosťou, ako vytvoriť spoločné nezabudnuteľné spomienky, ktoré budú chcieť v dospelosti zopakovať. Vašou tradíciou môže byť čokoľvek, tematické oblečenie, raňajky, ktoré deti pripravia samé alebo súťaž v hádzaní vodných balónov. Čím bláznivejší nápad, tým väčšia zábava.

Vezmite deti do prírody

V dobe, keď už takmer každé dieťa má mobilný telefón, tablet či notebook, je umenie vylákať deti von. Spojte v tento deň príjemné s užitočným a vezmite svoje ratolesti na čerstvý vzduch. Čo tak stanovačka? Dobrodružstvo pod holým nebom, opekačka alebo piknik pri jazere nadchne nielen deti, ale aj vás. Zbaľte si len veci potrebné „k prežitiu“ a vydajte sa na spoločný výlet.

Deti milujú riešiť záhady a súťažiť medzi sebou. Ak sú tie vaše ešte primalé na noc pod holým nebom, vyberte sa hľadať poklad. Pripravte mapu, ukryte poklad a nechajte deti, nech svoju odmenu nájdu samé. Takáto aktivita ich zaujme natoľko, že zabudnú na elektroniku a sami budú chcieť vidieť viac.

Zlé počasie? Žiaden problém

Niekedy sa stane, že počasie nie vždy praje dobrodružstvám vonku. Aj doma sa však dá robiť množstvo vecí, pri ktorých sa zabavíte všetci. Vyrobte si napríklad batikované tričká, dekorácie do detskej izby, vybudujte bunker z vankúšov či upečte koláč a nechajte deti vyzdobiť ho. Pri výrobe dekorácii môžete načerpať inšpirácie napríklad na Pintereste. Akákoľvek aktivita, pri ktorej deti môžu niečo vytvoriť je perfektným riešením každého (nielen) upršaného dňa. Efektívne využijete čas, deti sa zabavia a okrem toho i podporia rozvoj svojej tvorivosti.

Navštívte spoločne lokálne podujatia

Takmer každé mesto má vo zvyku usporiadať aspoň jedno podujatie určené pre deti. Napríklad v Brezne sa tento rok môžete tešiť na Detskú športiádu, kde sa deti môžu dosýta vyblázniť v troch športových disciplínach, za ktoré na nich čaká odmena a samozrejme diplom.

Majú vaše deti radi stavebnice a lego? Hrad Modrý kameň má pre ne pripravenú fantastickú výstavu obľúbenej stavebnice. Túto akciu môžete spojiť aj dobrodružnou prehliadkou hradu či výletom po okolí. Výstava trvá od 1. mája do konca júla.

Aj Trnava oslavuje Deň detí vo veľkom. Už od 9:00 ráno na vás čaká program plný zábavy na futbalovom ihrisku so známymi spevákmi, športovými aktivitami či rôznymi súťažami.

Po dni strávenom vonku vezmite deti na predstavenie. V Bratislave v historickej budove SND na vás čaká tanečný muzikál Snehulienka a sedem pretekárov, ktorý rozosmeje malých i veľkých.

Dôležitý je spoločne strávený čas

Deň detí je o detskej radosti, nevšedných aktivitách a vzrušujúcich zážitkoch. Dôležité je, aby ste tento deň strávili spolu ako rodina. Prečo? Spoločné zážitky sú tým, čo budete nielen vy, ale aj vaše deti pamätať ešte dlhú dobu. Vychutnajte si tento deň ako rodina a vymyslite program tak, aby si na svoje prišli malí i veľkí. Nebojte sa popustiť uzdu fantázie, veď všetci sme kedysi boli deťmi.

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.