Hľadáte zaujímavý program pre deti? Vyberte sa s nimi za zvieratkami. Namiesto zoo tu máme pre vás tipy na miesta naprieč celým Slovenskom, kde nájdete domáce, ale aj exotické tvory a ešte si aj vychutnáte krásy okolitej prírody.

Biofarma Príroda, Stupava – domáce zvieratá a salaš kúsok za mestom

Dnes aj zajtra sme otvorení ako každý deň: od 11:00-19:00. Dnes sme otvorili aj interiér Koliby. Tešíme sa na Vás v túto…

Uverejnil používateľ Biofarma Príroda SALAŠ, Stupava Sobota 23. mája 2020

Ovečky, kozy, zajace, kone a salaš v blízkosti hlavného mesta? Na Biofarme Príroda v Stupave si prídu na svoje tak malí, ako aj veľkí. Vaše ratolesti bude baviť, že zblízka uvidia hospodárske zvieratká, a vy si vychutnáte kulinárske dobroty v kolibe. Alebo si vezmite deku, spravte si piknik na rozsiahlej lúke a kochajte sa zvieratkami i okolitou prírodou. Je tu aj možnosť prenajať si miesto na opekanie. Farma sa nachádza kúsok za Stupavou smerom na Lozorno a autom vás k nej poľahky dovedie smerovník od hlavnej cesty. Vstupné sa neplatí.

Malkia park, Orechová Potôň – záchranná stanica pre tigre, levy a iné šelmy

https://www.facebook.com/malkiapark/photos/a.504676109722324/1391220671067859/

Veľké mačkovité šelmy, ale aj medvede, opice či hravé surikaty. Všetky ich nájdete v jedinečnom prostredí Malkia parku, kde sa starajú predovšetkým o zvieratá zo zajatia, z cirkusov či od súkromných osôb. Tu našli útočisko a veľké výbehy, v ktorých ich môžete vidieť teraz aj vy. Rozsiahly areál dopĺňa hladkacia minizoo, bufet, ihrisko, dokonca je tu aj možnosť ubytovania, a to všetko za necelú trištvrtehodinu od Bratislavy v smere na Dunajskú Stredu. Dospelí zaplatia za vstup 10 eur, deti a dôchodcovia 7 eur.

Minifarma, Lubina – miesto, kde môžu deti spoznať zvieratká celkom zblízka

https://www.facebook.com/Minifarma.sk/photos/a.846916185370694/3185894401472849/

Neďaleko Nového Mesta nad Váhom, uprostred krásnej prírody kopaníc s výhľadom na okolité lesy a lúky sa nachádza raj pre deti. Minifarma v Lubine ponúka možnosť sa k zvieratkám priblížiť doslova na dotyk. Priateľskí a skúsení animátori deťom radi ukážu, ako nakŕmiť a pohladiť malé ovečky, kozičky, zajačiky či dokonca mláďatká emu. Prevedú vás aj cez priechodné voliéry kengúr a danielov a ukážu i zvláštne kačice s dlhými krkmi, ktoré sa živia slimákmi. Deti si tu môžu zajazdiť na poníkovi, somárikovi aj na koni a na záver sa vybláznia na lesnom, slamenom či vodnom ihrisku. V bufete nájdete drobné občerstvenie a dobrú kávu a takisto maškrty pre zvieratá. Vstupné je 6 eur.

Zveropark, Žarnovica – veľký prírodný areál s množstvom zvierat a ihrísk

Včera sme našim ovečkám zabezpečili šmrncovný jarný zostrih, čo poviete, páčia sa Vám s novou "vizážou"?

Uverejnil používateľ Zveropark – oficiálna stránka Streda 27. mája 2020

Či už hľadáte miesto na celodenný výlet, alebo zastávku na ceste medzi západným a stredným Slovenskom, Zveropark v Žarnovici je ideálnym cieľom. Situovaný necelých päť minút od zjazdu z diaľnice pri Žarnovici v Revišťskom Podzámčí obklopený nádhernou prírodou je oázou pokoja s množstvom zvieratiek. Mnohé z nich môžete nakŕmiť priamo z ruky alebo prostredníctvom kŕmidiel a najmä malé deti budú istotne nadšené z minikútika s ovečkami a kozičkami, do ktorého môžete priamo vojsť. Okrem toho v areáli nájdete jazierko, kde si môžete uloviť rybu a dať si ju na mieste ugrilovať, ale aj bufet, zmrzlinu a veľké ihriská. Neobíďte ani rozprávkovú cestu, kde na vás čakajú z dreva vyrezané postavičky z rozprávok. Dospelí zaplatia za vstup 8 eur, deti a dôchodcovia 5,50 eura.

Zubria zvernica, Topoľčianky – náučný chodníček o našich najväčších cicavcoch

VEDELI STE ŽE?- Najlepší čas na návštevu zubrej zvernice je v čase kŕmenia o 9.00 a 14.00 –

Uverejnil používateľ Zubria zvernica Topoľčianky Piatok 16. júna 2017

Pri pohľade na tieto obrovské pokojné tvory vás istotne premkne pocit rešpektu a obdivu. Najväčšie európske cicavce stáli kedysi na pokraji vyhynutia, no práve vďaka iniciatívam, ku ktorým patrí aj Zubria zvernica v Topoľčiankach, sa podarilo prispieť k ich záchrane a tento stav odvrátiť. Zvernicou odporúčame prejsť po náučnom chodníčku, ktorý vám priblíži zaujímavosti zo života týchto mohutných zvierat. Jeho prechod vám zaberie hodinu a zvládnu ho aj deti. Deti zaplatia 1 euro, dospelí 2 eurá a dôchodcovia 1,50.

Syslia lúka, Muránska planina – kontakt s divokou prírodou

Za nezvyčajným zážitkom, keď vám divé sysle budú jesť priamo z ruky, si musíte zájsť do krásnej a divokej prírody Muránskej planiny. Za obcou Muráň smerom na Muránsku Hutu nájdete veľkú lúku, kde na vás už nedočkavo čakajú tieto milé, a veľmi hladné hlodavce. Odporúčame sa pred návštevou zastaviť v informačnej kancelárii v Muráni, kde si môžete pre ne zakúpiť krmivo a prispieť tak aj na starostlivosť o sysľovisko. Chutia im aj jabĺčka či mrkva, určite ich však neponúkajte klasickými ľudskými pochúťkami, ako sú čipsy, koláče a podobne. Z obce je lokalita vzdialená pár minút autom, zvyšok cesty, necelého pol kilometra, k sysľovisku budete musieť pokračovať pešo. Vstupné sa neplatí.

Poistenie, aby vás na výlete nič netrápilo

Ak výlet za zvieratkami prebehol naozaj podľa vašich predstáv a bez zbytočných starostí, nezabudnite na havarijné poistenie od poisťovne Kooperativa. To vás podrží v prípade autonehody, poruchy vozidla, ale napríklad aj stratených kľúčov od auta či defektu. Vybavíte ho jednoducho cez internet a aj vďaka nemu bude cesta za poznávaním prírody a zvieratiek naozaj bezstarostná a plná dobrej nálady. A poistenie vybavíte aj na diaľku bez potreby osobnej návštevy.

POISTITE SA Z DOMU