Aj vy každý rok premýšľate, čím blízkych obdarovať, aby ste im na Vianoce urobili radosť? Parfum, kozmetika, kuchynský robot, kávovar či knihy – to všetko tu už bolo! Výber sa postupne zmenšuje a nikto z nás sa nechce opakovať. Našťastie, je tu ešte niekoľko možností, o ktorých sa oplatí premýšľať. Darujte svojim najbližším užitočný a praktický darček, ktorý sa môže hodiť v ťažkých chvíľach.

Naozaj bezstarostný domov

Kúpa domu či bytu je často jedným z najdôležitejších životných rozhodnutí. Bývanie nás stojí nemalé peniaze, a preto je namieste ho chrániť. Mladí ľudia, ale aj seniori však niekedy nemajú prostriedky na jeho zabezpečenie, prípadne nad rôznymi nástrahami ani nerozmýšľajú. Vyhnite sa nevyžiadaným radám a radšej konajte. S poistením nehnuteľnosti a domácnosti budú spať lepšie oni a zrejme aj vy.

Poistenie Bezstarostný domov od poisťovne Kooperativa vám pomôže v mnohých  situáciách – pri združených živloch, skrate elektromotorov, úniku vody, krádeže a podobne. Tento darček možno nepatrí medzi tie najromantickejšie, jeho hodnotu však obdarovaní ocenia v  ťažších časoch. Či už pôjde o vytopenie susedmi, požiar alebo krádež.

Rodina za vianočným stolom.
(Foto: Adobe Stock)

Pre lepšiu istotu na cestách

Bez auta si už väčšina z nás nevie predstaviť pracovný ani súkromný život. Pri šoférovaní však neraz čelíme vážnym situáciám, v ktorých rozhodujú sekundy. V hre je nielen auto, ale aj zdravie a život pasažierov. Povinné zmluvné poistenie musí mať každé vozidlo a kryje predovšetkým škody, ktoré šofér spôsobí niekomu inému.

Vy však môžete pomoc svojim blízkym posunúť na vyššiu úroveň vďaka havarijnému poisteniu. Poistenie kryje nielen škody na vozidle, ale aj riziko zničenia či straty batožiny, pneumatík, škody na čelnom skle, úrazové poistenie pasažierov či iné škody. Vaše deti, súrodenci či rodičia určite ocenia, ak dostanú havarijné poistenie Auto komplet od poisťovne Kooperativa ako dar pod stromček. 

Žena otvára darček pri vianočnom stromčeku.
(Foto: Adobe Stock)

Opora do života, ako sa patrí

Život prináša rôzne výzvy a až v ťažkých chvíľach zistíme, či sme boli na ne dobre pripravení. Hoci sa nedá všetko predvídať, môžete svojim deťom či vnúčatám pomôcť s vytvorením finančnej rezervy, vďaka ktorej náročné obdobie lepšie zvládnu. Vhodným spôsobom je životné poistenie Variant Kapitál. Uzatvára sa na 5 až 50 rokov a po uplynutí poistného obdobia dostanú dohodnutú poistnú sumu.

Okrem finančného zabezpečenia si môžete vybrať zo širokej ponuky pripoistení, ktoré pomôžu vašim blízkym v prípade úrazu, vážnej choroby či pobytu v nemocnici. Ak sa rozhodnete takýmto spôsobom podporovať napríklad svoju dcéru či syna, v prípade choroby, výpadku príjmu alebo iných nepríjemností nebude finančná situácia mladej rodiny natoľko ohrozená. A to už je vianočný dar, ktorý stojí za to a trvá dlhšie ako len cez Vianoce.

Čo stačí urobiť?

Uzatvoriť poistenie pre blízku osobu nie je náročné, no treba počítať s tým, že tento darček nezostane tajomstvom až do rozbaľovania pod stromčekom. Najjednoduchšie je poradiť sa o vašom zámere s obdarovaným ešte pred Vianocami – či už ide o vaše dieťa, rodičov alebo iného člena rodiny. Vďaka tomu poistenie pokryje všetky jeho potreby. Ak chcete, aby naozaj išlo o tajomstvo, môžete si doma pripraviť vlastnú poukážku a zmluvu uzavrieť až neskôr. Skontaktujte sa pomocou jednoduchého formulára s odborníkom z poisťovne Kooperativa a dohodnite sa s ním na ideálnom riešení práve pre vás.

ZISTITE O POISTENÍ VIAC