Máte pocit, že čas na internete by ste mohli tráviť aj zmysluplnejšie? Zábavné videá s mačkami dokážu zlepšiť náladu, ale virtuálny priestor je plný ďalších vecí, ktoré stoja za preskúmanie a určite sa pri nich nebudete nudiť. Ktoré online aktivity sa oplatí vyskúšať a čo všetko v dnešnej dobe pár klikmi cez net vybavíte?

Zlepšite svoje kulinárske schopnosti

Blogy o varení zažívajú nevídaný záujem sledujúcich. Ak sa ich šikovné autorky či autori vyberú aj cestou videotutoriálov, úspech je zaručený. Kuchynské knihy nahradil tablet uchytený o stojan, na ktorom si priamo môžete pozrieť proces prípravy. Mnohí ľudia sa takto dopracovali k prvému kváskovému chlebu, lahodnému cheesecaku či nabrali odvahu vyskúšať aj suroviny, ktoré v ich kuchyniach doteraz nemali miesto. Záleží len na vás, či si vyberiete svetové kuchárske hviezdy alebo niekoho priamo zo Slovenska.

Nájdite tú správnu motiváciu na cvičenie

Chýba mi motivácia, doma sa neviem donútiť k pravidelnému cvičeniu, hovoríte si možno aj vy. K peknej postave a fit telu vás však vyhecujú aj fitnes tréneri vo svojich online videách. Na svoje si prídu ženy, muži a dokonca aj deti. Od jogy cez pilates po zumbu, silový tréning či zaujímavé workouty bez činiek, len pomocou nábytku a dvoch litrových fliaš – takto nehrozí žiadna nuda ani stereotyp!

Cvičenie z domu vďaka online trénerovi.
Cvičiť sa dá aj z pohodlia domova. (Foto: Freepik)

Uľahčite si povinnosti

Ušetrite množstvo krokov aj času, ktorý by ste venovali povinnostiam na úradoch či v bankách! Tak ako sme si obľúbili online nakupovanie, už celkom bežne vybavíme online aj dôležité záležitosti s pracovníkmi úradov. Nemusíme osobne navštevovať preľudnené miesta a stáť niekoľko hodín s poradovým lístkom v ruke. Na internet banking sme si už celkom zvykli, ale aj poisťovne majú svoje elektronické pobočky. Namiesto návštevy „kamenej“ pobočky môžete takto navštíviť klientsky portál eKooperativa. Za zmienku isto stojí aj online poistenie – či už povinné zmluvné poistenie vozidla, životné alebo havarijné poistenie si môžete už za pár minút vybaviť z pohodlia domova.

Vyberte sa na online výlet

Túžite spoznať nové miesta, no posledné mesiace cestujete iba prstom po mape? Virtual travel prehliadky a prechádzky zaujímavými pasážami historických miest sa stali hitom tejto doby. Aspoň na krátku chvíľu môžete nasávať vizuálne vnemy a nepoznanú atmosféru. Ukážu vám krásy planéty, ale aj úžasnú architektúru a umenie, ktoré vo vás zanechajú dojem.

Žena relaxuje s notebookom.
Zistite, ktoré online aktivity sa oplatí vyskúšať. (Foto: Freepik)

Zlepšujte sa v cudzom jazyku

 Vďaka internetu máme možnosť byť v spojení s ľuďmi, ktorí žijú na opačnej strane zemegule. To najlepšie, čo môžeme urobiť, je posunúť túto komunikáciu na vyššiu úroveň. Sympatických ľudí nájdete napríklad cez sociálne siete, alebo sa popýtajte známych – možno poznajú niekoho, koho by vám odporučili. Ak vám už ide dobre písanie v cudzom jazyku, vyskúšajte hovor alebo videohovor. Prvotný ostych sa môže premeniť na hodiny zábavy s pridanou hodnotou, ktorá sa vám môže zísť aj pri pracovnom povýšení. A ak nemáte žiadneho vhodného parťáka poruke, nezúfajte. Existujú aj iné možnosti, napríklad v podobe mobilnej aplikácie Duolingo.

Absolvujte kurzy

Internet nie je iba zdrojom zábavy a inšpirácie. Je obrovskou, neustále sa rozrastajúcou knižnicou informácií, z ktorých si môžete vybrať presne tie, ktoré vám pomôžu vo vašom smerovaní. Ak máte záľubu vo fotografovaní, dozviete sa množstvo užitočných rád o tom, ako pracovať so svetlom, kompozíciou či absolvovať kurz úpravy fotiek v online fotoeditore. Radi píšete, chcete sa naučiť programovať alebo sa zlepšiť v predaji produktov? Viac ako 100 000 online kurzov nájdete napríklad na populárnom webe udemy.com.