Nemali ste to tričko na sebe už aspoň 2 roky, no predsa stále „svieti“ vo vašej skrini. Čo s ním, ak viete, že si ho na seba už nikdy neoblečiete?

Kontajnery na oblečenie

Nie je kontajner ako kontajner. Niektoré kontajnery posielajú staré oblečenie do obchodov z druhej ruky (second-hand), čo nemusí byť každému po chuti. No existujú aj také kontajnery, ktoré posúvajú vaše oblečenie na miesta, ako sú detské domovy alebo občianske združenia pomoci. Staré deky, zimné bundy, staré a obnosené kabáty sa zídu a Ekocharita ich distribuuje tam, kam treba. Ak chcete pomôcť, stačí hľadať, umiestnenie kontajnerov nájdete na ich web stránke .

Nosene

Sekáč, ktorý premení staré kúsky oblečenia na vynovené, síce nosené, no moderné oblečenie zároveň. Za týmto projektom nezvyčajného obchodu vecí z druhej ruky sa skrýva pekný príbeh pomoci ženám v núdzi. A čo je bonusom, každý jeden kúsok nového oblečenia, ktoré nájdete v predajniach, je jedinečný. Odneste tam svoje oblečenie aj vy. Viac na nosene.sk.

H&M

Staré, vynosené aj ošúchané oblečenie môžete zaniesť do zberných košov v každej predajni švédskeho koncernu H&M. Celosvetovo sa obchody snažia o to, aby nenosené oblečenie nekončilo v koši, ale aby sa zužitkovalo na rôzne účely, napríklad v automobilovom priemysle. Ako? Takto.

Portál „Podaj ďalej“

Ak chcete svoje oblečenie posunúť ďalej a urobiť tak radosť, niekomu, kto si nové veci nemôže dovoliť, vyskúšajte nazrieť na portál podaj ďalej. Na portáli nájdete jednotlivé inzeráty na oblečenie a lokalitu, odkiaľ žiadateľ pochádza, aj to čo presne potrebuje. Aj takýmto spôsobom sa môžete zbaviť starého oblečenia a pomôcť druhým.

Nová taška, či gumička do vlasov

Nie každého vynoseného oblečenia sa treba hneď zbaviť. Stačí sa len inšpirovať na tých správnych miestach a zo starého obnoseného trička sa môžu stať šaty, či nová taška. Využiť môžete aj staré roztrhané silonky. Nastrihajte ich priečne na širšie pásy, zrolujte a na svete máte gumičky do vlasov, ktoré sa nikdy neroztrhnú. Naozaj.

Handier nikdy nie je dosť

Ak sa vám už staré ponožky, alebo iné roztrhané časti oblečenia na nič iné nehodia, vaša domácnosť sa poteší. Stará deravá ponožka bude rada novou handrou na topánky alebo dobre poslúži v kúpeľni. V kuchyni. Kdekoľvek.

Je pravda, že najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť starého oblečenia, je vyhodiť ho do koša. No ak vám záleží na našej planéte, vyskúšajte aj iné spôsoby ako naložiť so starými kúskami vo vašej skrini.

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.