Využite aj menej slnečné dni na aktivity, ktoré obohatia vašu dovolenku o nové nezabudnuteľné zážitky.

Termín dovolenky si väčšinou vyberáme vo veľkom predstihu. Či počasie vyjde, alebo nie, je preto vecou náhody. Oblaky dokážu zmeniť plány, nech ste pri mori alebo kdekoľvek inde. A to aj v destináciách, ktoré inokedy žiaria slnkom. Máme pre vás niekoľko tipov na aktivity, ktoré si vychutnáte za akéhokoľvek počasia.

More, pláž a ešte viac

Dovolenka pri mori, to je predovšetkým leňošenie na pláži a oddych do sýtosti. Bola by však škoda, keby ste sa vydávali na „expedície” len do hotelového baru. Každá krajina ponúka veľa možností, ktoré rozšíria vaše obzory. Na stránkach ako Tripadvisor ľahko nájdete miesta vo svojom okolí, ktoré sa oplatí navštíviť. Použite filtrovanie podľa vzdialenosti alebo hodnotení návštevníkov. Vyhľadajte si podľa frázy „čo robiť v …“ / „what to do in …“ stránky, určite sa tak dostanete k zaujímavým aktivitám, lokálnym udalostiam či festivalom. Hotely pre hostí zvyčajne organizujú aj fakultatívne výlety na najzaujímavejšie atraktivity. Záleží len na vás, či sa rozhodnete pre spoznávanie okolia v organizovanej skupine alebo ho budete objavovať na vlastnú päsť. Využite príležitosť, že je po sezóne a ľahšie získajte atraktívne zábery do fotoalbumu bez množstva turistov.

Dobrú chuť

V rámci spoznávania kultúry si osobitnú pozornosť zaslúži ochutnávanie miestnych špecialít. Poznáte lahodné portugalské koláčiky Pastel de Nata? Mali by ste odvahu ochutnať švédsku špecialitu Surstroming? Každá krajina sa môže popýšiť pre nás neznámymi kulinárskymi pochúťkami, preto je dovolenka na ich objavovanie ako stvorená. Vyskúšajte vychýrené reštaurácie a pochutnajte si na jedle, ktoré doma nedostanete. Ako sa hovorí, láska ide cez žalúdok. Verte, že ak sa do niektorej z miestnych špecialít zamilujete, bude sa vám z dovolenky odchádzať len veľmi ťažko, bez ohľadu na počasie.

Upevnite vzťahy a zabavte sa

Spoločenské hry by mali byť povinnou výbavou vašej cestovnej batožiny. Ani zďaleka sa pri ich výbere nemusíte obmedzovať na karty či človeče. Dnes už je množstvo hier, ktoré nadchnú všetkých hráčov bez ohľadu na to, či ich hráte s deťmi alebo s partiou kamarátov. Čo takto zahrať si Twister alebo Activity? Alebo siahnite do vreciek nohavíc či do tašky, kde určite nájdete drobnosti ako mince, kľúče, vreckovky, sponky, mušľu z pláže atď. Vyložte všetko na stôl a zapamätajte si ideálne všetky predmety. Potom vždy jeden odložte a nechajte súpera hádať, čo na stole chýba. Táto hra zaručene baví malých aj veľkých, máme to odskúšané. 🙂

Doprajte si zážitky

Vyskúšajte na dovolenke, čo ste ešte nevyskúšali. Máte radi adrenalín? Skúste napríklad bungee jumping na Slovensku, splav rieky v Slovinsku alebo prieskum morskej jaskyne na Malorke. A aby sme nezabudli, dámy určite ocenia, ak si budú môcť dopriať chvíľu pre seba. Manikúra, pedikúra a na konci dňa uvoľňujúca masáž, aj tak sa dá stráviť perfektná dovolenka. Hlavné je, aby ste si z vrtochov počasia nerobili zbytočné vrásky a užili si čas s blízkymi. 

Do čoho sa ešte oplatí investovať je aj cestovné poistenie. Veď viete, pre istotu.

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.