Mnohé aktívne páry sa pred narodením prvého dieťaťa trochu obávajú, či všetko zvládnu, ale predovšetkým, či nestratia slobodu a možnosť cestovať. Pre tých, ktorí takmer každý víkend trávia na horách, či už na turistike alebo na skialpe, máme dobrú správu. Dá sa to aj s malými deťmi. Pýtate sa ako?

Nosič a výbava na túru

Stále viac rodičov dnes nosí svoje dieťa v šatke alebo v ergonomickom nosiči. Pri väčších deťoch, ktoré už samostatne sedia, je na túrach vhodné nosenie na chrbte, aby ste si videli pod nohy. Pre istotu. Tu už si každý milovník hôr môže zvoliť, či mu vyhovuje viac ľahší ergonosič alebo turistický nosič. O tom, čo sú to ergonosiče a ako si vybrať pre váš výlet ten najlepší sa dočítate na tomto webe.

Okrem základnej vrstvy oblečenia sa oplatí investovať aj do kvalitnej nošičskej bundy so zateplenou vsadkou, aby bol váš drobec stále v teple. Zíde sa tiež detská kukla na hlavu a návleky na nohy. V prípade, že plánujete kúpu detského vozíka na skialp, myslite aj na teplé futro alebo fusak, aby bábätku nebola zima. Snehu ani mrazu sa pri skialpových vozíkoch báť nemusíte, majú väčšinou okienka z prehľadného plastového materiálu. Tak má vaše dieťa výhľad nielen na to, čo sa deje naokolo, ale hlavne na vás.

„Zapriahnuť“ a ideš

Outdoorovo založený rodič športovec sa nemusí obávať príchodu dieťaťa do jeho domácnosti a ani toho, že bude musieť svoje športové koníčky na čas hodiť za hlavu. Ak ste vášnivý cyklista, tak môžete vášmu najmenšiemu členovi rodiny zaobstarať detský vozík s možnosťou primontovania kolies. Ak holdujete aj zimným športom, existujú už aj detské vozíky na skialp s možnosťou nastavenia a primontovania lyží. Takže aj v lete aj v zime si prídete na svoje.

V ponuke sú aj aj súrodenecké verzie vozíkov a saní pre 2 deti. Sane sa dajú používať už od pol roka dieťaťa. Detské vozíky na zimu nie sú lacnou záležitosťou, no ak je vám prednejší čas strávený na horách, nebudete dlho váhať.

Plánovanie túry

Na túry odporúčame pri naozaj malých bábätkách vyraziť v čase, keď dieťa spáva, naopak oddych na horskej chate je vhodné naplánovať na čas bdenia. V súčasnosti sa nemusíte obávať toho, že by ste na horských chatách s dieťaťom pôsobili „exoticky“. Mnohé z chát už majú pre rodičov s deťmi k dispozícii pár hračiek či prebaľovací pult.

Príprava a poistenie do hôr

Na záver môžeme povedať, že cestovanie s deťmi do hôr je úžasná skúsenosť. Treba len nabrať odvahu a poriadne sa na cestu pripraviť. A to nielen kúpou nosiacich a iných pomôcok, ale tiež zakúpením špeciálneho poistenia do hôr aj so zľavou pre najmenších. Aby ste si potom mohli svoju cestu už len vychutnávať.

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.