Banky a poisťovne začali spolupracovať a svojim klientom tak ponúkajú efektívnu službu, ktorá spája finančné aj poistné služby pod jednou strechou. O čom je bankopoistenie a aké benefity prináša?

Čo je bankopoistenie?

V snahe uľahčiť svojim klientom život sa banky a poisťovne spojili a vytvorili službu, ktorá prináša množstvo benefitov všetkým zúčastneným stranám. Bankopoistenie je služba, v ktorej banka figuruje ako sprostredkovateľ poistných produktov. Klientom tak okrem svojich štandardných finančných služieb poskytuje aj možnosť uzatvoriť vybrané druhy poistného krytia, ktoré zabezpečuje konkrétna poisťovňa. Rovnako vybavíte vybrané bankové služby v pobočke poisťovne. Cieľom týchto partnerstiev je rozšírenie dostupnosti ponuky finančných a poistných produktov pre klientov oboch inštitúcií po celom Slovensku.

Bankopoistenie ponúka svojim klientom „všetko pod jednou strechou“. Úlohou bankového poradcu je zohľadniť klientove financie a poskytnúť mu tak výhodnejšie poradenstvo pri uzatváraní poistenia. Vďaka vzájomnému prepojeniu bankových a poisťovacích služieb má tak klient k dispozícii kompletné zhodnotenie finančných prostriedkov a zároveň aj zabezpečenú ochranu seba, rodiny i financií v prípade nepredvídateľných životných situácií.

Výhody pre klienta

Pokiaľ ide o vybavovanie formalít v bankách či poisťovniach, väčšina ľudí uprednostňuje rýchlosť a komfort. Bankopoistenie umožňuje klientom partnerských bánk a poisťovní využívať služby oboch inštitúcií vzájomne. Napríklad klienti Slovenskej sporiteľne môžu prostredníctvom bankopoistenia využiť poistné produkty, ktoré Kooperativa poskytuje svojim klientom. A funguje to aj opačne. Pri návšteve pobočky poisťovne Kooperativa môžete vybaviť aj vybrané bankové produkty ako spotrebný úver, úver na bývanie alebo inkaso.

Bankopoistenie sa vzťahuje na tieto poistné produkty:

  • poistenie domácnosti aj nehnuteľnosti,
  • cestovné poistenie vzahraničí ku platobným kartám,
  • poistenie ŽIVOT,
  • poistenie k úveru,
  • pohrebné poistenie,
  • poistenie právnej ochrany.

Bankopoistenie, okrem komfortu pri vybavovaní formalít a prehľadnosti vo financiách, poskytuje klientom bánk i poisťovní možnosť získať výhodné služby presne na mieru s ohľadom na finančnú situáciu. Zaujíma vás táto služba viac? Všetko potrebné nájdete tu.

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.