Ak hľadáte nápady, ako by ste vylepšili svoju domácnosť, no nechcete míňať peniaze na drahé dekorácie, nechajte sa inšpirovať u nás. Pomôžeme vám vylepšiť, skrášliť, prerobiť (v horúcich dňoch aj vychladiť) a pritom stále očariť.

Domáca „klimatizácia“

Ak aj vás v tieto horúčavy trápia vysoké teploty v byte, máme pre vás jednoduchý tip ako na seba púšťať chladný vzduch bez toho, aby ste hneď kupovali klimatizáciu. Nechajte cez noc zamrznúť kocky ľadu. Na druhý deň postavte kocky v miske pred ventilátor a nechajte na seba púšťať vašu domácu „klimatizáciu“. 😉 Dajte si pozor na to, aby ste ventilátor neotočili smerom od okna, odkiaľ môže vanúť teplý vzduch. Ak by náhodou tento trik s vlastnou klimatizáciou u vás nefungoval, kúpalisko alebo ľadová sprcha by mali zabrať.

Malé detaily robia dizajn dizajnom.

Vlastný držiak na náušnice

Ak máte doma staré strúhadlo na syr, môžete ho využiť aj mimo vašej kuchyne. Dobre poslúži aj ako držiak na náušnice. Ako na to? Kúpte v obchode farbu alebo sprej podľa vášho vkusu, odporúčame zlatú, striebornú alebo kombináciu výrazných farieb. Nastriekajte farbu rovnomerne a nechajte zaschnúť. Po zaschnutí môžete naniesť druhú vrstvu a to v rôznych farebných kombináciách. Dvojfarebne, s pásikmi či so srdiečkom v strede. Nezabudnite, že farbu je najlepšie aplikovať na strúhadlo buď na balkóne alebo na vzduchu, pričom je fajn, ak použijete starý novinový papier ako podložku. Kachličky či stôl sa vám poďakujú. Nechajte pár hodín uschnúť (podľa informácií na farbe) a môžete používať. Ak strúhadlo navyše nemáte, môžete použiť aj približne 2 cm hrubý polystyrén. Oblepte ho farebnou látkou alebo zarámujte do obrazu a zaveste na háčik na stene. Viac inšpirácií nájdete na Googli alebo na tomto webe.

Jednoduchá dekorácia

Na vytvorenie nenáročnej dekorácie do vašej domácnosti vám postačí jeden kartónový papier, niekoľko umelých kvetov, lepiaca pištoľ alebo lepidlo a nožnice. Z kartónu si vystrihnite písmeno alebo tvar srdca, prípadne akýkoľvek vám blízky geometrický útvar. Lepiacou pištoľou postupne prilepte všetky kvety a ozdoby na kartón, aby nezostal žiadny centimeter neolepený. Takto jednoducho vyrobíte ozdobu na dvere alebo dekoráciu do izby.

Niečo na balkón aj do interiéru

Ak sa vám doma povaľujú staré nepoužívané drevené bedničky alebo palety, nevyhadzujte ich a radšej ich využite na 100%. Najprv ich očistite, ošmirgľujte ak je potrebné a premaľujte. Okrem toho, že dostanú nový imidž, môžu vám poslúžiť napríklad ako dekoratívne kvetináče na kvety na balkóne. Len myslite na to, že ich treba poriadne pripevniť, aby ich váha kvetov a zeminy neprevalila. Dobre sa dajú využiť aj ako poličky v interiéry. Inšpirujete sa aj tu.

Nech sa zelení

Iste sa vám stalo, že ste pokukovali po peknom záhone kvetov alebo izbovej rastliny u susedy alebo kamarátky. Z jedného malého listu vie narásť krásna nová a vami vypestovaná domáca rastlina. Nehanbite sa a vypýtajte si list, odrezok alebo celý trs a nechajte ho zakoreniť na 2 týždne v pohári s vodou, v pohári s pieskom a s vodou alebo podľa tohto návodu. Po vyklíčení (stačí pár centimetrov mladých korienkov) je rastlinka pripravená na presadenie do črepníka so zemou. Tak sa o niekoľko týždňov môžete tešiť z vlastnoručne vypestovanej rastliny. A ak si k tomu ešte aj sami vymaľujete črepník, je z vás hotový DYI (do it yourself – urob si sám) majster. Ako rozmnožiť rastlinky pomocou odrezkov? Nechajte sa inšpirovať tu.

Najlepšie vylepšenie

Vedeli ste, že najlepšie, čo môžete pre svoju domácnosť spraviť, je poistiť si ju? A to je pritom to najjednoduchšie vylepšenie, pretože vám s ním pomôžu odborníci. Veď chrániť vami vybudovaný domov sa oplatí.

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.