Odchádzate z bytu, zatvárate dvere a zrazu si uvedomíte, že kľúče zostali zasunuté v zámku na druhej strane dverí. Nie ste prvý a ani posledný. Čo robiť v takejto situácii vám poradíme v nasledujúcich riadkoch.

Pootvorené dvere

Ak sa vám táto situácia už stala, určite ste si povedali, že už nikdy neprekročíte prah dverí bez kľúčov. Snažte sa ich mať vždy a všade so sebou, aj keď vychádzate z bytu iba na malú chvíľu. Pootvorené dvere nenechávajte bez dozoru, môžu byť veľkým lákadlom pre zlodejov. Ak predsa musíte nechať dvere otvorené a z nejakého dôvodu nemôžete mať kľúče pri sebe, presvedčte sa, že ste pozatvárali okná a dvere niečím podložte. Ďalšou z možností je nechať jeden rezervný kľúč susedom, ktorým veríte.

Keď sa dvere predsa len vymknú

Akýkoľvek veľký pozor dávate, okolnosti môžu ľahko zariadiť, že napriek všetkému ostanete vymknutý a ani susedia práve nie sú doma. Niekedy sa dokonca stane, že po rokoch bezproblémového používania vypovedá službu samotný zámok a hoci dvere nie sú zamknuté, neviete ich otvoriť. Čo spraviť v takom prípade?

Aj napriek nepríjemnej situácii zachovajte pokoj. Možno ste už čítali množstvo zaručených návodov na internete, ako dvere v krízovej situácii otvoriť. Ich použiteľnosť závisí od typu zámku, respektíve dverí. Skúšať ich však neodporúčame. Otvoriť zamknuté dvere sa síce s dávkou šťastia môže podariť, no škody spôsobené vaším úsilím môžu byť väčšie, ako keby ste zavolali odbornú pomoc.

Nechajte to na profesionálov

Ak máte uzatvorené poistenie domácnosti, k dispozícii máte nonstop asistenčné služby poisťovne, ktorá vám pošle na pomoc odborníka zámočníka.

Ak ste si poistenie ešte nestihli zriadiť, využite služby zámočníckych spoločností, ktoré ponúkajú rýchly 24-hodinový servis. Dvere vám, otvoria v priebehu niekoľkých minút. Ich služby síce nie sú zadarmo, no je to lepšie, ako riskovať väčšie škody vlastným neodborným zásahom.

Prajeme vám, aby sa takéto situácie u vás doma stávali čo najmenej. 🙂

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.