Zakúpili ste si parádny bicykel na dosahovanie špičkových výkonov. Do samotného bicykla a jeho výbavy ste investovali stovky eur. Kvalita sa hneď pozná a tak, ako očarila vás, isto očarí aj zlodejov. Ako si vaše nové dvojkolesové zlatíčko poistiť?

Bicykel je „in“

Bicyklovanie sa na Slovensku teší čoraz väčšej obľube. A niet divu, bicykel je totiž skvelou voľbou takmer pre každého. Tento šikovný dopravný prostriedok nepozná zápchy, drahý benzín ani preplnené parkoviská. Jazda bicyklom je navyše skutočným relaxom, vďaka ktorému objavíte čaro prírody a okolia z novej perspektívy. V neposlednom rade je skvelým „formovačom“ postavy. Ak poriadne šliapnete do pedálov, vaša kondička stúpne o level vyššie. Ako sa však vraví, každá sranda niečo stojí. Investícia do kvalitného bicykla a výbavy sa vám rozhodne vyplatí, no rovnako, ako aj pri ostatnom vašom majetku, treba myslieť na jeho poistenie. Prečo?

Čert (a zlodej) nikdy nespí

Krádeže bicyklov rieši polícia, najmä v letnej sezóne, takmer na dennom poriadku. Žiaľ, často bezvýsledne. Ako však poistiť bicykel? Bicykel môže spadať pod vaše poistenie domácnosti, čím je chránený nielen proti krádeži, ale napríklad aj voči živelnej udalosti (požiar, záplavy…). Z hľadiska krádeže je však pre poisťovňu veľmi podstatný najmä fakt, kde bicykel uskladňujete (bytový dom, rodinný dom, pivnica, kočikáreň) a či je tento objekt riadne zabezpečený. Poistné plnenie v prípade krádeže bicykla bude totiž poskytnuté iba vtedy, ak je zrejmé, že išlo o násilné vniknutie do tohto priestoru. Poisťovňa škodu, ktorá vám vznikne krádežou bicykla nepreplatí, ak bol odcudzený napr. z kočikárne v bytovke bez poškodenia vstupných dverí ak vám niekto bicykel ukradol spred obchodu alebo iného nezabezpečeného miesta., Aby poisťovňa preplatila reálnu škodu, ktorá krádežou bicykla vznikla je dôležité overiť si požadované zabezpečenie v poistných podmienkach vašej poistnej zmluvy alebo sa obrátiť priamo na vášho poisťováka

S bicyklom na cestách

Plánujete si užiť zahraničnú dovolenku a váš nový dvojkolesový tátoš má byť jej súčasťou. V takomto prípade sa stáva bicykel súčasťou vašej batožiny. Z tohto titulu sa naň do určitej sumy vzťahuje poistné krytie cestovného poistenia. Ak ste majiteľom drahšieho modelu, porozmýšľajte aj nad pripoistením. Váš bicykel tak bude poistený nielen proti krádeži, ale aj voči živelnej pohrome. Preto sa ešte pred cestou zastavte ,trebárs aj na bicykli, v poisťovni a vybavte si poistku. Ak vás predsa len stretne nešťastie a vy o bicykel nedobrovoľne prídete, obráťte sa ihneď na políciu a následne nahláste škodu poisťovni. Dozviete sa, čo presne máte robiť, aby vám bola škoda nahradená čo najskôr.

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.