Šmykľavým cestám a chodníkom odoláte ľahko s mačkami na nohách, s posypovou soľou vo vrecku a bez telefónu v ruke. Myslíme to vážne. Minimálne tú poslednú radu si niekde zapíšte.

Nechajte smartfón vo vrecku

Už nejeden múdry telefón utrpel zranenie, keď jeho menej pozorný majiteľ dal prednosť pozeraniu nových fotiek na Instagrame, ako ceste pred sebou. A nejeden svetelný stĺp bol priamym svedkom takéhoto incidentu. Preto radšej nechajte smartfóny vo vreckách či kabelkách, a ponáhľajte sa za svojím cieľom pomaly.

Protišmykové návleky

Občas sa aj tá posypová soľ vo vrecku naozaj zíde. Ak by sa vám však zdalo toto riešenie šmykľavých chodníkov príliš nepraktické, máme pre vás alternatívu hodnú horolezca. Zaobstarajte si protišmykové návleky na topánky. Sú to šikovné gumené pomôcky, ktoré jednoducho nasadíte na topánky, keď šípite nebezpečenstvo pošmyknutia. A keďže je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, kliknite na slovo vidieť. Máme odskúšané. 😉

Šmykľavým cestám a chodníkom odoláte ľahko s mačkami na nohách, s posypovou soľou vo vrecku a bez telefónu v ruke. Myslíme to vážne. Minimálne tú poslednú radu si niekde zapíšte. ;)

Na letných? Ani nežartujte

Nech sa vám ani len nesníva o letných pneumatikách v zime. Kto ste počuli ten príbeh o susedovom švagrovi, ktorý v zime nedal prezuť letné pneumatiky za zimné? No milý pán Jožko, tak dlho sa v zime na letných po ceste chodí, kým sa auto nepošmykne. A keďže takúto situáciu nemajú radi ani okoloidúci chodci a už vôbec nie pred vami brzdiace autá, prosím vás, prezúvajte načas. Je lepšie mať zbytočne vytlačený záznam o dopravnej nehode, ako jeden vlastnoručne vypísaný.

Na prázdno

Rada nad zlato. Ak sa chystáte na dlhšiu dobu preč, myslite aj na všetku vodu v dome aj v jeho okolí. Aby ste v tom lepšom prípade nemuseli volať susedovi z  Dolomitov, aby vám išiel vypnúť prívod vody. Táto rada sa zíde aj chalupárom, ktorí nechávajú v mrazivom počasí chalupy osamote. Vypnite hlavný uzáver vody a následne  vypustite všetku zbytkovú vodu z jedného vodovodného kohútika, aby všetka voda v okruhu vytiekla von. To isté vám radíme spraviť aj s toaletou.

Neolizujte železné zábradlie

Toto povedzte hlavne svojim deťom, ale takým štýlom, aby nemali hneď v tej sekunde pocit, že ste im práve poradili tú najlepšiu hru, ktorú musia skúsiť so susedovie deťmi. Alebo im rovno ukážte príklad, ako sa to nerobí. 😉 A aj ten sused sa vám neskôr poďakuje. 

Vtipným radám je koniec, no máme pre vás na záver ešte jednu serióznu. Preistotu sa aj poistite.

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.