Zbohatnúť sa dá rôznymi spôsobmi. Existujú bezpečné možnosti aj nové nepreverené príležitosti. Vyberte si, čo vám vyhovuje najviac a vydajte sa na cestu za finančnou slobodou. Tieto tipy vám zaručene pomôžu.

Investujte do realít

Kúpa bytu, domu alebo perspektívneho pozemku predstavuje relatívne jednoduchý spôsob pre vybudovanie vašej finančnej nezávislosti. Podobne ako pri iných investíciách, ani v tomto prípade nemôžete očakávať žiadne veľké garancie. Hodnota nehnuteľností je ovplyvnená lokalitou, v ktorej sa nachádza, čo môže byť benefitom a rizikom zároveň. Ak sa v mieste vašej nehnuteľnosti prudko zníži zamestnanosť, môže to pre vás znamenať obrovské straty. Naopak, ak sa do oblasti blíži veľká investícia, tešte sa na bonus.

Robte, čo vás baví a zarábajte na tom

Internet nie je iba zdrojom zábavy a informácií, ale ponúka aj príležitosť na podnikanie. Okrem tradičných spôsobov, akým sú internetové obchody alebo predaj internetových služieb (napr. predaj domén, tvorba webstránok) dnes môžete zarobiť aj na virálnom videu (video, ktoré sa šíri samé naprieč internetom), pútavom ebooku alebo predaji vlastného blogu. Ak dnes máte čo ponúknuť internetovej populácii, zajtra na tom môžete zarobiť.

Zbavte sa „zlých dlhov”

Vo finančnom svete sa hovorí, že v skutočnosti existujú dva typy dlhov. Dobrý a zlý. Dobrý dlh reprezentuje peniaze, ktoré ste si požičali, pretože prostredníctvom nich získate viac peňazí. Investujete ich. Zlý dlh je horší variant. Ide o peniaze, ktoré ste si požičali bez ambície ďalej ich investovať. Plánujete ich len spotrebovať. Nie tvoriť hodnoty. Aby ste si udržali finančnú stabilitu a zarobili peniaze navyše, mali by ste si požičiavať vždy len na „dobrý dlh”. Pôžička na výhodnú kúpu pozemku s cieľom ďalšieho predaja – áno. Pôžička na dovolenku? To nie je dobrý nápad!

Investičné produkty

Ak nechcete investovať veľké sumy peňazí naraz, môžete využiť produkty s postupným investovaním. Takúto možnosť vám dajú banky i poisťovne. Vhodným produktom je napríklad kapitálové životné poistenie, s ktorým si vytvárate finančnú rezervu. Okrem toho získavate poistenie na riziko úmrtia a po ukončení poistnej doby môžete vyplatenú sumu využiť na ďalšie investície (napr. do nehnuteľností), alebo skvalitnenie života seba a svojej rodiny.

Zostaňte bohatý

Je ťažké zbohatnúť. Ešte ťažšie je však udržať si majetok, ak už ho máte. Získané peniaze vždy podliehajú vývoju trhu a vašim rozhodnutiam, preto by ste v tejto otázke mali konať opatrne a s rozumom. Pred každým väčším výdavkom uvažujte, aký efekt spôsobí. Vytiahne vám z vrecka viac peňazí, alebo vám doň niečo prihodí? Aká je návratnosť investície? Za akých okolností by ste mohli investovať efektívnejšie? Potrebujete zbytočne drahý luxus? Rozhodnutie je len na vás.

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.