Síce považujeme výber týchto krajín za čisto subjektívny, pri písaní sme vychádzali z reálnej skúsenosti. A keďže niekedy je jedno odporúčanie viac ako tisíc slov, nechajte sa inšpirovať našim výberom a možno aj pre vás sa stanú top trojkou v Ázii.

Filipíny

Krajina tisícich ostrovov patrí medzi tie najkrajšie na svete. Piesok až za ušami, voda teplá ako v kúpeľoch a ľudia takí nedotknutí západným vplyvom (aspoň väčšina z nich). Už prvý pohľad z lietadla jasne naznačuje, že sa nachádzate nad Filipínami, milióny malých ostrovov sa zvrchu zdajú byť také malé a pieskové pláže okolo nich také biele. Na Filipínach sa jazdí vpravo a tak, ako v iných krajinách je motorka najobľúbenejším (a zároveň najlacnejším) dopravným prostriedkom. Filipíny síce neprekvapia svojou kuchyňou, no ak ste milovníci kuracieho mäsa a čerstvých rýb prídete si na svoje. Jednou z obľúbených aktivít Filipíncov sú kohútie zápasy. Pre niekoho nehumánne zabíjanie zvierat, pre domácich obľúbená nedeľná aktivita, na ktorú sa pripravujú už od pondelka. Filipínci žijú kohútimi zápasmi do tej miery, že pri stávkach niekoľkokrát prichádzajú o svoje už aj tak malé majetky. Navyše, ak by ste si chceli zaplávať so žralokom veľrybím, ste na správnej adrese.

Prečo odporúčame Filipíny?

Pretože ľudia sú milí a nápomocní aj keď sami veľa nemajú. Západný vplyv na niektoré miesta Filipín ešte nestihol zaviať a preto je to exotická krajina ako vyšitá. Karaoke je domácim športom a Filipínky patria medzi najkrajšie ženy sveta.

Vietnam

Najlepšia káva, úžasná príroda, jedlo, motorky a chaos. Vo Vietname si príde na chuť skoro každý (ak milujete zimu a sneh a nemáte radi vlhké prostredie radšej ani nečítajte ďalej, pretože to tam určite nenájdete ). Čo tam ale nájdete sú chute a jedlá od výmyslu sveta, tie potešia naozaj každý maškrtný jazýček. Voda teplá a smaragdová, uspokojí nejedného plavca a milovníka „čľapkania“. Kávičkári si tiež prídu na svoje, Vietnam je známy pre svoju najlepšiu prekvapkávanú kávu, ktorú miestni radi (pre)sladia kondenzovaným mliekom. A keďže z jedného konca Vietnamu na druhý je to poriadny kus cesty, na svojej ceste do tejto krajiny určite vyskúšajte aj jazdu na motorke, minimálne ako adrenalínový zážitok to stojí za to. Vietnam vám ponúka nekonečné možnosti, ako stráviť svoju dovolenku, od vysokohorskej turistiky, cez ubytovanie u tradičných obyvateľoch, ležanie na pláži, surfovanie v teplom mori, ochutnávanie polievok Pho, až po historické vyžitie.

Prečo odporúčame Vietnam?

Pretože sa pýši jednou z najkrajších prírodných úkazov na svete (zátoka Halong Bay), vodou priezračnou a krásnou na kúpanie, plávanie aj veslovanie. Šnorchlovanie a potápanie podobne ako na Filipínach patrí medzi najvyhľadávanejšie športy. No a nakoniec, históriou žijú obidve veľkomestá, tak Hanoi, ako aj Saigon, preto zavítajte aj do múzeí.

Kambodža

Kambodža je veľmi známa medzi turistami pre svoje starobylé chrámy a historické pamiatky. Medzi najnavštevovanejšie miesta na svete jednoznačne patrí chrámový komplex Angkor Wat, ktorý je zapísaný aj do zoznamu UNESCO. Čarovné miesto vzdialené niekoľko kilometrov od hlavného mesta je hodné vašej návštevy. Či už pre svoju magickú energiu, keď sa prechádzate či bicyklujete pomedzi zrúcaniny, alebo pre svoju pôsobivú architektúru. Kambodža nezaostáva za Vietnamom a Filipínami ani plážovou turistikou, na svoje si prídete, aj keď dávate prednosť piesku pred históriou.

Prečo odporúčame Kambodžu?

Pre čarovný Angkor Wat, pre svoje biele pláže & smaragdové more a aj pre svoje tajomné a pred turistami ukryté stavebné komplexy v džungli.

Každá z týchto krajín má svoju históriu, špecifiká, no aj isté negatíva. Turisti bývajú často krát obohatení o nové zážitky, no ukrátení o nový foťák, či peňaženku s dokladmi. Preto je poistenie na cestách skvelou voľbou, ako zmenšiť negatívny zážitok z dovolenky. Preto nezabudnite na cestovné poistenie, pre istotu. 😉

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.